Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Sevme

Johnny Sins

Yeni Üye
1- Arkadaşlar benim bir tane yavru muhabbet kuşum var . Ben iki gün önce bu kuşun yemliğini çıkardım ve hala elimden besliyorum . Elimden beslemeden önce elimden hep korkardı . Şu anda elimi bir yem kaynağı olarak görüyor . Sevmek için uzatınca yem varmı diye kemiriyor , yem olmadığnı anlayınca geri çekiliyor .Kuşu sevmeye alıştırmak için ne yapmalıyım ?
2- Muhabbet kuşuma meyve vermek istediğim için karpuz diliminin üzerine darı döküp ona elimle uzattım ama yemleri yeyip elimden indi meyve yemesi için ne yapmalıyım ?

Yem yedirmeye devam edin. Sürekli olarak yemliği çıkarmayın. Parmağınızı tünek haline getirip kuşun önüne uzatın.

Meyve sebze uzatmayı ısrarlı olarak yapın. Mutlaka merak edip tadacaktır. Kafes tellerine de asabilirsiniz. Yiyip yemediğini kontrol edin.

Arkadaşlar diye hitap ediyorsun, yaşına baktım, 13. Kullandığın isim ne diye merak ettim bakayım dedim... nasıl bir nesil yetişiyor?

Arkadaşlar diye hitap ediyorsun, yaşına baktım, 13. Kullandığın isim ne diye merak ettim bakayım dedim... nasıl bir nesil yetişiyor?
Bu forum neler neler gördü. Hayvanına eziyet edeni, sevmeyeni, eşyaymış gibi muamele edeni... Bence bu üyeye çok da kızmayalım en azından hayvan sevgisi olan bir üyeye benziyor. Seçtiği nick hoş olmamış elbette ona katılıyorum ama en azından bir çocuğun bilinçli olarak hayvan bakmasında katkımız olur, hayvanları seven birini kazanırız :)

Bu forum neler neler gördü. Hayvanına eziyet edeni, sevmeyeni, eşyaymış gibi muamele edeni... Bence bu üyeye çok da kızmayalım en azından hayvan sevgisi olan bir üyeye benziyor. Seçtiği nick hoş olmamış elbette ona katılıyorum ama en azından bir çocuğun bilinçli olarak hayvan bakmasında katkımız olur, hayvanları seven birini kazanırız :)
İnşallah dediğiniz gibi , yalnızca hayvan seven birini kazanırız. :D

Geri