Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Tüy Cansizligi

Gdeniz21

Yeni Üye
Kuşumun tüyleri ayağına sıktığım bir sprey dolayısıyla böyle yapış yapış görünüyor. Nasıl kabarık ve parlak olmasını sağlayabilirim.

Ekli dosyalar

• 20191005_173819.jpg
    20191005_173819.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 34
Sprey ne için kullandınız ? Mantar varsa vazelin veya terramycin krem yeterli olur. Banyo yaptıkça düzelir fazla oynamanızı önermem ayrıca kuş tüyde.

Sprey ne için kullandınız ? Mantar varsa vazelin veya terramycin krem yeterli olur. Banyo yaptıkça düzelir fazla oynamanızı önermem ayrıca kuş tüyde.
Ayağı kesilmişti veteriner verdi. Şu an kullanmıyorum zaten yarası biraz iyileşince sıkmayı bıraktım. Kuş tüyde ne demek anlamadım açıklar mısınız?

kuşların tüylerinin kaliteli görünmesini sağlayan şey biotin maddesidir.özellikle tüy dökümünde olduğu zamanlarda biotin verilirse tüyler yumuşak ve parlak olur. yumurta maması verilmesinin bir sebebi de budur. 10 dakika kadar iyi haşlanmış yumurtada epey biotin bulunur. petshoplarda da ayrıca b7 vitamini diye geçiyor olması lazım. youtube'da da bir kız eczaneden b vitamini ampul halinde alıp veriyordu.

Teşekkür ederim cevaplarınız için deneyeceğim hepsini

Sevdiği yeşilliklerden içine koyup deneyin. Alışması biraz zor banyoluğa. Ayrıca dışarıdayken tabağı deneyebilirsiniz. Yeşillik koyun tabağa ilgisini çeker illaki.

Evdeki tüm objelerden herşyfen korkuyor
Merhaba benim kuşumun da pek banyo alışkanlığı yok. Ben şöyle yapmıştım: kafesin kapısını açık bırakın ve hemen kafesin dibine içi kuşun ayaklarını geçmeyecek şekilde su dolu bir kab bırakın veya tabak. İçine maydanoz veya marul yapraklari kucuk kucuk koyun.Dikkatini çekecektir ve lütfen sabırlı olun.

Merhaba benim kuşumun da pek banyo alışkanlığı yok. Ben şöyle yapmıştım: kafesin kapısını açık bırakın ve hemen kafesin dibine içi kuşun ayaklarını geçmeyecek şekilde su dolu bir kab bırakın veya tabak. İçine maydanoz veya marul yapraklari kucuk kucuk koyun.Dikkatini çekecektir ve lütfen sabırlı olun.
Aynısını yaptım ama olmadı kış geldi artık yıkamayı düşünmüyorum onu hapşırıyor zaten

banyo yapması gerek ama buna ihtiyacı var. Bir şişeye su koyarak fıs fıs da yapabilirsin. Tüylerinin nemlenmesi gerek yoksa kaşınır sürekli...

Youtubede veya burda kuşlar hakında genel bilgiler var bence o videolara iyi bakın madem seviyorsun kuş yetiştirmek istiyorsun onada iyi bir hayat sunman lazım ve bunu ancak bilgilenerek yapabilirsin.yoksa Allah korusun hiç birşeyi yokmen çok hızlı hasta olup ölebiliyorlar sonra insan kendini kötü his ediyor vicdan azabı çekiyor

Geri