Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu tüy değişimi çok uzun sürdü

Duhan Orhan

Yeni Üye
Merhabalar yaklaşık 7 aylık olan muhabbet kuşum 2 aydır tüy değişiminde ama hala çıkamadı kafasında hala dikenli tüyler var. Türünü bilmiyorum ilk başta(tüye girdiği zaman )çok tüy döküyordu şimdi azaldı ama çok hareketsiz ve kafasına ve çevresine hiç bir şekilde dokundurtmuyor her yerini seviyorum ama kafasını sevdirmiyor çok hassas nedeni ne ve daha hızlı nasıl atlatırım ? Onun haricinde haftada iki kere meyve ve vitaminli su veriyorum iyi bakıyorum niye bu kadar uzun sürdü

Ekli dosyalar

• IMG_20210306_134005.jpg
    IMG_20210306_134005.jpg
    967.7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210306_153129.jpg
    IMG_20210306_153129.jpg
    944 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210310_155302.jpg
    IMG_20210310_155302.jpg
    820.2 KB · Görüntüleme: 17
Strese neden olacak bir durumu var mı? Yeterli düzeyde salıyor musunuz kuşu? (Bu hobiye 2 yıl önce başladim digerleri kadar nbilgili degilimp)

Strese neden olacak bir durumu var mı? Yeterli düzeyde salıyor musunuz kuşu? (Bu hobiye 2 yıl önce başladim digerleri kadar nbilgili degili
Evet günde yarım saat çıkartıyorum ve oynuyorum onun haricinde biraz korkuyor strese girme ihtimali çoz az

Hmm bilmiyorum. 2 ay tuy dokumu icin uzun geldi 🤔
Verdigin vitamin B vitaminiyse/b vitamini iceriyorsa iş tuhaflaşıyor. Kuşunuz ömründe ilk defa mı tuy dokuyor?

Evet büyük ihtimal ilk defa kuşu zaten bahçemizde bulduk sahibinden kaçmış 1 bir buçuk aylık felandı. Ve B vitamini veriyorum

Belki ilk tüy dökümü uzundur ama bilmiyorum
Belki de parazittir? İsterseniz bir veterinere götürün belki tüylerine parazit spreyi sıkmak gerekiyordur

Belki ilk tüy dökümü uzundur ama bilmiyorum
Belki de parazittir? İsterseniz bir veterinere götürün belki tüylerine parazit spreyi sıkmak gerekiyordur
Tavsiyelerin için çok teşekkürler Jumbomu yoksa yerlimi olduğunu anlayamadım senin bir fikrin varmı ve bunun için başka hangi vitaminleri verebilirim

Az önce TommyVercetti kardeşimden öğrendim. Röhnfried bt amin forte çok işe yararmış. Ne sıklıkla verildigini bilmiyorum. Sordum ben ona, yazarsa sana iletirim. İstersen ona özelden de sorabilirsin

Ve bir de yumurta maması hazırla Hazal16 cabuk toparladigini yazmis. Yumurtayi haşla (aşırı haşlama, normal derecede. Yumurta sarisinin rengi mavileşmesin ama sıvı da olmasın) sonra bunu ezip de verebilirsin, dilimleyip de
Tek kuşa çok verme ama.
İstersen kaşıkla küçuk parçalara ayırıp sebzeyle karistirip da verebilirsin
Ünal Vlog kanalinda tarifi vara

Ve bir de yumurta maması hazırla Hazal16 cabuk toparladigini yazmis. Yumurtayi haşla (aşırı haşlama, normal derecede. Yumurta sarisinin rengi mavileşmesin ama sıvı da olmasın) sonra bunu ezip de verebilirsin, dilimleyip de
Tek kuşa çok verme ama.
İstersen kaşıkla küçuk parçalara ayırıp sebzeyle karistirip da verebilirsin
Ünal Vlog kanalinda tarifi vara
Çok teşekkürler bunu uygularım

Rica ederim. Vitaminin nasıl kullanilacagini ogrenmeden suyuna karistirma
Normal zamanda b vitamini hafta da 1 verilirr tüy döneminde 2 veya 3 defa verilir hafta da tüy döneminde bir kere de yulaf verilir hafta da ama fazla verilirse kuşu tekrar tüye sokar

Normal zamanda b vitamini hafta da 1 verilirr tüy döneminde 2 veya 3 defa verilir hafta da tüy döneminde bir kere de yulaf verilir hafta da ama fazla verilirse kuşu tekrar tüye sokar
Ben aslında pek şurup tercih etmiyordum yapay diye ama kuşun uzun ve sağlıklı yaşaması için gerekliyse temin etmeye çalışırım. Zaten son zamanlarda geceleri pek uyku ortamı sağla mıyorum ona maalesef az uyuyor bunu sağlığına zarar vermesinden endişeleniyorum. Az derken 8-9 saat gatta belki 7 😔

Ku
Ben aslında pek şurup tercih etmiyordum yapay diye ama kuşun uzun ve sağlıklı yaşaması için gerekliyse temin etmeye çalışırım. Zaten son zamanlarda geceleri pek uyku ortamı sağla mıyorum ona maalesef az uyuyor bunu sağlığına zarar vermesinden endişeleniyorum. Az derken 8-9 saat gatta belki 7 😔
Kuşların 10-12 saat uyumarı iyi olur az uyursa stresli ve kızgın olur kuşlar

Geri