Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu Tüyde neler yapmam lazım daha önceden hiç mama vitamin gibi şeyler vermedim

StayAway

Meraklı Üye
genel olarak meyve sebze yediriyorum suyuna meyve nin sularından damlatıyorum mandalina portakal gibi her zaman degil ama mama yapmayı beceremem ama interneten falan alsam olur mu?Ayrıca muhabbet kuşu gayet saglıklı hareketli ve yerinde durmuyor enerjisi var çok şükür

B vitamini, yulaf içi, sirkeli suyla sıpreyleme veya banyosu, bol bol uyku ve antreman, kafasını bol bol kaşı...

B vitamini, yulaf içi, sirkeli suyla sıpreyleme veya banyosu, bol bol uyku ve antreman, kafasını bol bol kaşı...
uykudan yana sıkıntı yok zaten sirkeyi suyuna da koyuyorum banyo yapmak istemiyor bu ara sprey yaparsamda korkar biliyorum yulaf içini nerden bulabilirim yaglanma yapmaz mı? b vitamini avisol demişlerdi ama sizin öneriniz var mı?

Kuş kendini sevdiriyorsa, parmaklarını suya batırıp, kuşun tüylerini nemlendirebilirsin.

Yulaf içi internette, aktarlarda, kuşçularda satılıyor. Ufak bir yemliği günlük bir tatlı kaşığı verirsen zararı olmaz.

Vitamin markaları hakkında fazla bilgim yok. Ben safece haftada 1 avilin multivitamin ve tüy dökümü zamanında B vitamini kaynağı olarak çimlendirilmiş buğday veriyorum.

Geri