Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu uyuması

06TR40

Yeni Üye
Ailecek geç saatlerde uyuduğumuz için ufaktan korku başladı ne yapmalıyım? 11den sonra rahatsız oluyormuş gibi sesler çıkarıyor.

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akşamları sessiz bir odaya alın o da orada dinlenir.Ben öyle yapıyorum yoksa gün içinde yorgun düşüyor.Havalar soğuk olduğundada üstünü örtüyorum hava alacak şekilde.

Akşamları sessiz bir odaya alın o da orada dinlenir.Ben öyle yapıyorum yoksa gün içinde yorgun düşüyor.Havalar soğuk olduğundada üstünü örtüyorum hava alacak şekilde.
10da başka odaya alıp gece yatarken tekrar salona getirsem çokmu oda değiştirmiş olurum?

Ailecek geç saatlerde uyuduğumuz için ufaktan korku başladı ne yapmalıyım? 11den sonra rahatsız oluyormuş gibi sesler çıkarıyor.

Rahatsız olması çok doğal, kuşunuzun kafesi sürekli olarak uyuduğu odasında kalsın sık sık yerini değiştirmeyin. Gündüzleri bulunduğu odanın uygun bir konumuna ekstradan suluk ve yemlik koyun, besin ihtiyacını oradan karşılasın.

10da başka odaya alıp gece yatarken tekrar salona getirsem çokmu oda değiştirmiş olurum?

Koyduğunuz odadan neden geri getiriyorsunz ki zaten karanlık olcak uyusun sabaha dek :) bir düzene koyduğunuzda o da alışır diye düşünüyorum ama sürekli hareket halinde olması onuda rahatsz edebilir düşünsenize siz uyurken odadan odaya götürseler rahatsız olmaz mısınız tabiki olursunuz.

Kuşlar normalde güneş batınca uyur güneş doğunca uyanır ama bizler bulunduğumuz odalarda tuttuğumuz için mümkün olmuyor ama kuşların 12 saat uyuması gerekliymiş.. kuşun üzerini örtüp ışığı karanlık bi odaya koyabilirsin sonra siz uyuyacağınızda geri kuşun yerine koyarsın üstünü örtersen yer değiştiğini belki anlamaz .. tabi odada üstünü açarsın