Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yavru sorunu yaşıyorum

Tuğçesu

Yeni Üye
Merhabalar. Çift olan muhabbet kuşlarımın 2 yavrusu çıktı ve yavrular 18 günlükken dişi kuş erkek kuşu yavrulardan kıskandığı ve kavga ettikleri için ayırdım. Babası besliyor yavruları şuan birisi 23 diğeri 24 günlük. İki gündür baba muhabbet kuşunu sabahları hep aynı yavruyu yuvalık dışına atladığını ya da attığını görüyorum ve sabah onları izliyorum baba çiftleşme hareketleri yapıyor (ayakklarıyla yavrunun kanadına basma burnunu gagalama gibi eş tutma davranışları) yavruya nedenini anlayamadım. Yavru sürekli bağırıyor ve bende alıp yuvalığa attım

Ne yapmalıyım beden böyle oluyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Keşke anneyi bıraksaydınız yavrularla. Yer değiştirme şansınız varsa anne zarar vermiyorsa yavrulara anneyi alın yanlarına. Benim yavruları anne tek başına büyüttü

Keşke anneyi bıraksaydınız yavrularla. Yer değiştirme şansınız varsa anne zarar vermiyorsa yavrulara anneyi alın yanlarına. Benim yavruları anne tek başına büyüttü
Annesi de besleme yapmıyordu babanında beslemesine izin vermiyordu. Böyle olunca anneyi ayırdım. İlk anneyle bıraktım yavruları ama hiçbir şekilde ilgisi yoktu

Bi kere daha anneyi koyup deneyebilirsiniz yanlarına bence. Yavruların Kursaklarını da takip edin tabi bu süreçte bir de zarar vermemesine dikkat edin. Eğer beslemezse babayla kalmak zorundalar yavruyu dışarda gördükçe içeri koyun. Tahminimce daha yeni tüyleniyordur tamamlamamıştır tüylerini. Tüyleri tamamlanınca dışarda kalmasına izin verin bence yem kırmayı öğrensin sonra ayırırsınız yavruları. Tabi bu benim fikrim daha bilgili arkadaşlar vardır elbet yardımcı olurlar

Geri