Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yavruları ile rahat yaşar mı

muratk19

Yeni Üye
arkadaşlar öncelikle üretici veya satıcı değilim. yalnız kalmaması için oğlumun yanına dişi aldım 5 yavruları oldu. 3 tanesini bakabilecegine güvendiğim arkadaşa vereceğim. diğer 2 tanesini güvenmediğim birine ya da petshop a verip vebal almak istemiyorum. kendim bakacak olursam nasıl bakmam gerekir anaç kuşlar ile beraber mi ayrı mı olmalılar aynı odada kalsalar sıkıntı olur mu vs.

anlaşıyorlarsa birlikte kalabilirler.

Kuşlar büyüdükçe erkek kuşun eğilimi değişir. Farklı kafeslerde besleyin kuşları.

farklı kafesim var fakat birbirlerini kıskanma durumu olur mu. dışarı çıkartıp elime aldığım da biri diğerini kıskanır mı

İllaki diğer kafesteki kuşlar da dışarı çıkmak ister.
Bir de iki farklı cinsiyetteki kardeş kuşlar çok uzun süre aynı kafeste bulunmamalı.

Evet,var
Yavru sakat doğamaz derken?? Bilimsel araştırmalardan haberiniz vardır umarım veya etik değerlerden..
Ama hastalık taşımayan iki gen kuşlar ile hastalık geni taşıyan iki gen muhabbet kuşunun yavrularını eslestirdiginde hayvan /50 olarak hastalık geni taşıyacaktır ve buda onların yavrularını eşlendiginde yavrularının yavruları /99 ihtimal ile hastalık taşıyacaktır veya hastalık bulaşmış olmaktadır.Benim 3 takım muhabbet kuşu var 1 takım annesi ve babası 2 takımda kardeş bir sıkıntı yaşamadım inşallahta yaşamam

Geri