Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yavrusunun ölümü

NurSevicin

Yeni Üye
Merhabalar benim muhabbet kuşum yumurtlamayı 19 gününde böyle bir çatlaklı oluşmuştu sanal baktığımda oynuyordu fakat akşam baktığımızda ölmüştü nedeni nedir neden ölmüştür lütfen cevap verin Çok acil öteki yumurtalarda dolu lütfen aynı şey birdaha başımıza gelmesin şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20190412_203314~4.jpg
    IMG_20190412_203314~4.jpg
    7.4 KB · Görüntüleme: 28
Kıramadığı için ölmüş olabilir.
Yumurtadan çıkamadıkları zaman mecburi siz yumurtayı kırıp çıkarıyorsunuz nasıl yapıldığını video da izlemiştim ama hiç denemedim video izlemenizi tavsiye ederim link atardım ama anlatan kişinin size hitap etmesi önemli.

Sağlıklı günler dilerim...

Kıramadığı için ölmüş olabilir.
Yumurtadan çıkamadıkları zaman mecburi siz yumurtayı kırıp çıkarıyorsunuz nasıl yapıldığını video da izlemiştim ama hiç denemedim video izlemenizi tavsiye ederim link atardım ama anlatan kişinin size hitap etmesi önemli.

Sağlıklı günler dilerim...
Çok teşekkür ederim peki nemden dolayı da olabilir mi zarı bide çok sert ti

Şöyle düşünün bebekler bile anne karnında normal solunum yapmaz doğduğu anda yapmaya başlar yumurtayı çatlatmış ama zarından çıkamadığı için boğulmuştur kabuğu kalın olduğu içindir kıramamasının nedeni.

Kabuk catlasada zar yirtilmaz ise yavru havasız kalır. Nemden olma olasılığı çok düşüktür. Anne vücudu gerekli nemi yumurtaya sağlar. Müdahale etmek gerekir. Karma hocamıza katılıyorum.