Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yem Tercihi

İsmail ERDEN

Paylaşımcı Üye
Merhabalar,

Muhabbet kuşlarım için %50 aspur-%50 ak darı alıyorum. Daha önce hep hobipetten aldım çok memnunum. Şimdi Akyol Kardeşler'den almayı düşünüyorum. Çuvaldan bölme diyor kendi yemleri. Acaba nasıldır daha önce alan var mı?

Kargom şimdi geldi. Açık yemini aldım. Rutubet kokmuyor taze. İçinden böcek kelebekte çıkmadı. Daha önce aldığım bir yerden kelebek çıkmıştı.
Kötü yanı, 5 kg yemi poşete koyup göndermişler. Kargoda poşet yırtılmış. Kova beklerdim ben 5 kg olunca.

Sadece aspur ve akdarı kullanımı doğru değil yetersiz tohum kullanımı ile birlikte aspurun fazla olması ile birlikte kuşta aşırı yağlanma ve sağlıksız bir diyet olacaktır. İnsanlar ile örnek verecek olursak hergün yağ içeriği yüksek fast food ürünleri ile beslenme şeklinde bir diyete benzetebiliriz.

Tohum çeşitliliği ne kadar fazla olursa farklı tohumlardan alınan besin değeri de bir o kadar çeşitli ve sağlıklı olacaktır.

Yağlı tohumların sınırlandırılması çok önemli özellikle yulaf ve aspur gibi tohumların.

Sadece aspur ve akdarı kullanımı doğru değil yetersiz tohum kullanımı ile birlikte aspurun fazla olması ile birlikte kuşta aşırı yağlanma ve sağlıksız bir diyet olacaktır. İnsanlar ile örnek verecek olursak hergün yağ içeriği yüksek fast food ürünleri ile beslenme şeklinde bir diyete benzetebiliriz.

Tohum çeşitliliği ne kadar fazla olursa farklı tohumlardan alınan besin değeri de bir o kadar çeşitli ve sağlıklı olacaktır.

Yağlı tohumların sınırlandırılması çok önemli özellikle yulaf ve aspur gibi tohumların.
bunun yanına ne ekleyebilirim?

Geçen gün o mağazadaydim o yemi inceledim tozsuz bir yemdi ama tercih etmedim kapalı paket yem aldım tercih etmeme sebebim parlaklığı yoktu taze gelmedi bana açıkçası yem
Hocam bu yemler mağazada açıkta mı? Telefon edip sordum. Depodan bahsetti. Yüksek tavanlıymş fln.
Ben dikkat ettimde rutubet kokmuyordu. Epeyde parlak gibiydi. iz kapalı olarak ne aldınız?

Geri