Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yemlik

Berat Taşlı

Yeni Üye
öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. size bir sorum olacak. internette sur haber gördüm . muhabbet kuşlarının yemliklerindeki yem 2-3 hafta kaldığı için yemin bayatlaması bu bazı hastalıklara yol açabiliyor. eğer yemliğin yarısından çoğuna kağıt karton gibi bir şey koyup kalan kısmına sadece kuşun o günlük yiyebileceği kadar yem koyun. her gün o doldurduğunuz günlük yemi atın ve yeni yem doldurun . zaten küçük bir kısmına yem koyacağınız için hem yem israf olmayacak hem de yem günlük doldurulduğu için bozulmayacaktır. okuduğum yazı buydu arkadaşlar merak ettiğim kuş sizce o kartondan korkar mı yem yemeye gelir mi çünkü onun açısından altta karton üstte birazcık yem oluyor cevaplarınızı bekliyorum:)

İlk defa böyle bir şey duyuyorum, ne gerek var kartona falan. Eğer kuşunuzun kafesi havadar bir yerde ise yem normalden daha hızlı bayatlayabilir, böyle bir durumla karşılaşıyorsanız yemliği yarısına kadar doldurabilirsiniz ama içerisine karton vs. koymadan.

İlk defa böyle bir şey duyuyorum, ne gerek var kartona falan. Eğer kuşunuzun kafesi havadar bir yerde ise yem normalden daha hızlı bayatlayabilir, böyle bir durumla karşılaşıyorsanız yemliği yarısına kadar doldurabilirsiniz ama içerisine karton vs. koymadan.

İştahı iyiyse zaten, tam dolu yemliği 10 - 15 gün içerisinde bitirecektir.

Öyle olsaidi herhalde akıllı yemlik kullanananlar olarak yanmıştık...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben daha kuş bakmaya yeni başladım ve tecrübeli değilim yanıtlarınız için teşekkür ederim

Geri