Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yemlikten yeme sorunu

Samet Gokce

Meraklı Üye
Yeni aldığım kafesteki yemliğin üzeri kapalı ve bir süre üstü açık durmuştu ona alıştılar ama o şekilde üstüne çıkıp sürekli dağıtıyorlar yemleri yerlere döküp duruyorlar. Ben de çıkarıp atıyorlar diye kapağını bantladım ama bu kez de gagalarıyla kapağı çıkarmaya çalışıyorlar eskisine alıştıkları için. Açsam mı bu şekilde yemeye mi alışsalar? Diğer türlü dediğim gibi döküp saçıyorlar. Ama böyle de yemeye pek yanaşmıyorlar.

Kapakları eklediğim görselde çizdim.

2B814C00-7739-4FCF-8255-051680A20E7E.jpeg

Yeni aldığım kafesteki yemliğin üzeri kapalı ve bir süre üstü açık durmuştu ona alıştılar ama o şekilde üstüne çıkıp sürekli dağıtıyorlar yemleri yerlere döküp duruyorlar. Ben de çıkarıp atıyorlar diye kapağını bantladım ama bu kez de gagalarıyla kapağı çıkarmaya çalışıyorlar eskisine alıştıkları için. Açsam mı bu şekilde yemeye mi alışsalar? Diğer türlü dediğim gibi döküp saçıyorlar. Ama böyle de yemeye pek yanaşmıyorlar.

Kapakları eklediğim görselde çizdim.

Ekli dosyayı görüntüle 25961
Yemligi nasil takmissiniz ben onu anlayamadim .ayak kisimlari disarda duruyor.bence yemligi yanlis takmissiniz kafese ben resimfen oyle anladim

Kesinlikle yemlik ters takılmış. Bantı da çıkarın yapışkan tarafı tüylerine yapışabilir, kuşlar bir şekilde orayı kemirebilir.

Yemligi normal takın kuş yem yer merak etmeyin bir de yemi yere sacan yavru kuş olur kuş yavru mu?

Yaşlarının birden fazla olduğu kesin.

Düzelttim zaten kafeste doğru yere takınca dökemiyorlar artık. :D

Geri