istanbul escort

bagcibasi

Bakıp Çıkıcam
22 Şub 2019
2
1
3
33
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Daha önce başlığı açılmıştır ama bu konu ile ilgili görüşlerinize ihtiyacım var.

Birkaç gün önce 1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum Angel'a arkadaş olsun diye tanıdığım bir üreticiden 1,5 aylık yeni bir erkek kuş aldım ve çabuk alışırlar diye aynı kafese koydum ama Angel yeni gelen kuşa bir türlü alışamadı, korkarak ve kaçarak yem yiyor, saldığımda ondan uçarak kaçıyor. Kuşlar hiçbir şekilde birbirine zarar vermedi ve hırçınlıkları yok. Angel da insana çok alışkın ve yavruyken aldığımdan beri başka hiçbir kuşla aynı kafeste yaşamadı. Kafesleri de oldukça geniş ve üç adet ahşap tüneği var. Bu şekilde bir süre daha beklemeli miyim?
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Ali Ergün Türköz

Profesyonel
21 May 2018
202
45
28
24
Bolu
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Hemen alışmaması çok normal. Bir kaç haftaya alışacaklar merak etmeyin. Keşke dişi alsaydınız daha iyi olmaz mıydı?
 

Levent ACAR

Profesyonel
8 Ara 2013
15,262
558
113
45
İstanbul / Maltepe
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Kafes güzelmiş. Alttaki plastik tüneği çıkartıp soldaki tüneği suluk ile birlikte biraz daha aşağı indirmeni öneririm. Sağdaki tüneği de 1-2 basamak aşağı alabilirsin.
Zamanla alışır Angel misafire.
 

bagcibasi

Bakıp Çıkıcam
22 Şub 2019
2
1
3
33
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Değerli yorumlar için teşekkürler, tavsiyenize uyup plastik tüneği çıkarıp diğer iki tüneği biraz daha aşağı çektim. Bundan sonrası sabırlı olmaya bakıyor.

Dişi kuş almadım çünkü Angel bana ilk geldiğinde tüy sorunu yaşıyordu ve uçamıyordu. Bira mayası ve takviye besinler ile iyileştirebildim ama kuş artık uçsa da kendine güveni tam gelmedi, bir de üstüne daha saldırgan yapıda olan dişi bir kuş alırsam strese girer diye okumuştum, iki erkeğin daha kolay uyum sağlayacağı da yazıyordu o yüzden seçtim. Yalnız kalmamalarını istiyorum sadece, üremeleri değil maksadım.
 
Son düzenleme:
Tepkiler: Levent ACAR