Karadeniz Pet

muhabbet kuşu yumurtaları boş çıktı

Genckartal

Yeni Üye
muhabbet kuşum ilk yumurtasını çıkartalı 24 gün oldu toplamda 5 tane yumurta var ancak hiçbiri şuana kadar çıkmadı ve yumurtlara sahip çıkıyor kimsenin yaklaşmasına bakmasına izin vermiyor sizce ne yapmalıyım yumurtları ne zaman almalıyım birde yuvalığı çıkartsam yumurtlardan sonra biraz dinlenmesi için bir sorun olurmu

hocam dün bakmak için açtım yuvalığı ancak dişi kuşum yuvalıktan dışarı çıkmıyor kafese geçmiyor ve yumurtaya elimi uzattığım zaman da ağzı ile kendi tarafına çekiyor bende öyle yapınca yumurtaları kırar veya sinirlenirse diye bakamadım ama sürekli gece gündüz etraflarını çeviriyor yumurtaların bir sorun olurmu o yanındayken elime alsam yumurtaları

hocam dün bakmak için açtım yuvalığı ancak dişi kuşum yuvalıktan dışarı çıkmıyor kafese geçmiyor ve yumurtaya elimi uzattığım zaman da ağzı ile kendi tarafına çekiyor bende öyle yapınca yumurtaları kırar veya sinirlenirse diye bakamadım ama sürekli gece gündüz etraflarını çeviriyor yumurtaların bir sorun olurmu o yanındayken elime alsam yumurtaları
Kuş yuvalıktan çıktığında girişini kapatıp kontrol edin.

Yumurtaları kontrol ettim hepsi boş ama yumurtaların üstünden kalkmıyor geri üstüne oturdu hepsinin yumurtaları alayımmı altından birde yuvalığı çıkartayımmı

Yumurtaları kontrol ettim hepsi boş ama yumurtaların üstünden kalkmıyor geri üstüne oturdu hepsinin yumurtaları alayımmı altından birde yuvalığı çıkartayımmı
Yumurtaları her gün bitanesini alarak atın aradan biraz zaman geçmeden yumurtlatmayın kuşlar bu durumda çok kalsiyum ve enerji kaybediyor gerekli takviye ve yumurta maması kullanın o zaman içi boş çıkmaz

multivitamin yumurta maması takviyesi yapın.kafeste kalamar kemiği var mı?

Geri