Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yumurtaların hepsine oturmuyor

WolfArgo

Yeni Üye
05/04/2021 itibariyle kuşumun 4 yumurtası var fakat hepsine değilde 2 tanesine oturuyor yuvalıkta taban malzemesi yok hepsini atmıştı sizce nedeni ne olabilir?

İki iki oturuyo olabilir farketmemiş olabilirsiniz. Değişimli olarak yapabiliyo dişi kuş. Eminseniz sabit belli olan iki yumurtaya oturmadıgından. Yumurtayı cok elşnize almıs olabilirmisiniz? O yuzdende olabilir net bişey söylemek zor.

İki iki oturuyo olabilir farketmemiş olabilirsiniz. Değişimli olarak yapabiliyo dişi kuş. Eminseniz sabit belli olan iki yumurtaya oturmadıgından. Yumurtayı cok elşnize almıs olabilirmisiniz? O yuzdende olabilir net bişey söylemek zor.
Ben tanıdığım için yazıyorum, yuvanın kapısını açmadı bile sadece yuvaya bakıyor delikten bazen hepsine oturuyordu bazen 2 bazen 1 tanesine

Yani bende bilemedim bana garip geldi ilk defa gördüm duydum böyle bir şey

Ben tanıdığım için yazıyorum, yuvanın kapısını açmadı bile sadece yuvaya bakıyor delikten bazen hepsine oturuyordu bazen 2 bazen 1 tanesine
Dediğim gibi dönüşümlü olarak oturabiliyor bazı yumurtaları altına alırken digerlerini köşeye kenara vs. Bırakabiliyor sonra diğerlerini altına alıyor. Isı dengesini sağlamak için yapıyordur normal bir durum. Daha az efor sarfedip kendini dinlendiriyor . Dönüşümlü olarak yatıyosa sorun teşkil etmez👍

yumurta boş olabilir kontrol edin

Geri