Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yumurtladı. Kafesten çıkmak istiyor.

Sbzzk

Yeni Üye
Muhabbet kuşumuz 3 tane kızgınlık yumurtası yaptı ve kırıp yedi. Erkekle eş tuttu. 2 kez yumurta ladı onlarıda kırıp yedi. Erkek muhabbet kuşu dişiyi yuvalıga sokmuyordu. Dişinin yumurtlayacagını anlayıncaa erkeğin kafesi ayırdım. Dişi dün yumurtladı. Kuluçkayada yattı ama. Bizi görünce sesimizi duyunca kafesten çıkmak istiyor. Çıkmak için şebeklik yapıyor kafes dışına alışkın. Şimdi dışarı çıkarsam sıkıntı olurmu yada eşini tekrardan kafese koysam yumurtayı kırar mı( dişinin kırdıgından eminim çünkü gagası hep yumurta sarısı erkeğin gagası temiz)

Kuşlar yunurtanın boş olduğunu anlayınca bazen kendileri kırıyorlar. Yumurtanın dolu olduğundan eminseniz kuşunuzu dışarı salmayın.

Yani eş tuttular. Peki eşini kafese alsam stres olurmu dişi?
Kuşlar sizin dediği gibi eş tuttuysa stres olacağını düşünmüyorum. Yavrular tüylenince dişi kıskanır öyle stres olur ama daja yumurta var. Erkek dişiyi besler kuluçka döneminde. Bir birleştirip gözlemleyin bakalım ne olacak

Kuşlar sizin dediği gibi eş tuttuysa stres olacağını düşünmüyorum. Yavrular tüylenince dişi kıskanır öyle stres olur ama daja yumurta var. Erkek dişiyi besler kuluçka döneminde. Bir birleştirip gözlemleyin bakalım ne olacak
Erkeği kafese koymayı denedim. Erkeği neredeyse parçalayacaktı dişi. Tekrardan ayırdık kafesleri.

Kuşun yumurtalarını kırması kötü bir durum. Dışarıya alışkın olması daha da kötü bir durum. Yumurta kırma durumu için forumda sahte yumurta kullanımı vardı araştırabilirsin.
Yumurtalamayı kesti 2 şer gün aralıkla 4 yumurta yaptı suan yatıyor üstüne

Geri