Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Çok Halsiz, Sessiz, Asosyal

nesdem

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Yaklaşık 8 ay önce halam çöpün yanında halının içine sarılı şekilde muhabbet kuşu bulmuş ve 8 aydır kuşa baktı ancak kuş hala çok sessiz, çok halsiz. Kuşu biz aldık 3 4 gün oluyor. Kafesin kapısı açık tüm gün ancak asla çıkmıyor. Arada sürekli gagasını açıp kapıyor. Sol tarafında bi titreme var. Çok sessiz çok halsiz, nereye koysanız orada duruyor asla hareket etmiyor, gün içinde sürekli uyukluyor. Balkona çıkardığımda çok az ötüyor ama onun dışında tepki yok. Yemek yemesi ve su içmesi, dışkısı vs normal. Uçuşunda da sıkıntı var alçak uçuyor ve sağ kanadı düşük gibi. Anlayacağınız bir sürü sorunu var, veterinerler çok pahalı. İnternette soğuk algınlığı ve stresten bunların olabileceği söyleniyor ama tam olarak çözümü nedir napabilirim?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.09.08.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.09.08.jpeg
    232.1 KB · Görüntüleme: 38
  • WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.06.51 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.06.51 (1).jpeg
    249.6 KB · Görüntüleme: 38
  • WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.06.51.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.06.51.jpeg
    222.1 KB · Görüntüleme: 41
Mama yapıp verin kuşa hafta da 2 kere ve multivitamin de kullana bilirsiniz

İyi günler arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Yaklaşık 8 ay önce halam çöpün yanında halının içine sarılı şekilde muhabbet kuşu bulmuş ve 8 aydır kuşa baktı ancak kuş hala çok sessiz, çok halsiz. Kuşu biz aldık 3 4 gün oluyor. Kafesin kapısı açık tüm gün ancak asla çıkmıyor. Arada sürekli gagasını açıp kapıyor. Sol tarafında bi titreme var. Çok sessiz çok halsiz, nereye koysanız orada duruyor asla hareket etmiyor, gün içinde sürekli uyukluyor. Balkona çıkardığımda çok az ötüyor ama onun dışında tepki yok. Yemek yemesi ve su içmesi, dışkısı vs normal. Uçuşunda da sıkıntı var alçak uçuyor ve sağ kanadı düşük gibi. Anlayacağınız bir sürü sorunu var, veterinerler çok pahalı. İnternette soğuk algınlığı ve stresten bunların olabileceği söyleniyor ama tam olarak çözümü nedir napabiliri

Mama yapıp verin kuşa hafta da 2 kere ve multivitamin de kullana bilirsiniz
teşekkür ederim, kafesten çıkmak istememe sorunu için napabilirim?

Kuş çok tatlı maşallah sizinle güzel günleri olsun dilerim..Kafesten çıkmama yaşadığı tranvalardan olabilir önceliğiniz onun güvenini kazanmak olsun emin olun zamanla daha sosyal olacaktır.Dışarıda ilgisi çeken alanlar yaratabilirsiniz,sevdiği oyuncakları olabilir.Mama olarak genelde haşlanmış yumurta veriliyor evde yanına sevdiği meyve ya da sebzelerden de koyabilirsiniz.

Kuş çok tatlı maşallah sizinle güzel günleri olsun dilerim..Kafesten çıkmama yaşadığı tranvalardan olabilir önceliğiniz onun güvenini kazanmak olsun emin olun zamanla daha sosyal olacaktır.Dışarıda ilgisi çeken alanlar yaratabilirsiniz,sevdiği oyuncakları olabilir.Mama olarak genelde haşlanmış yumurta veriliyor evde yanına sevdiği meyve ya da sebzelerden de koyabilirsiniz.
çok teşekkür ederiiiz güzel dilekleriniz için, hepsini yapmaya çalışacağım

Kuşların yeşilliklere de ilgisi çoktur. Elinizle maydonoz, roka, marul gibi sebzeleri kuşa uzatıp sizden yemesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde size güvenide artacaktır. Sanırım kuş yaşadığı tramwadan dolayı kafes dışına çıkmıyor ilgi ve alakanızla herşey düzelir.

İyi günler hepinize, kuşa mama hazırladım ancak yemedi hiç.. Ballı krakerini çok seviyor ve kafese koyduğum elma ve muz parçalarını tırtıklıyor o kadar. Suyuna vitamin koyuyorum düzenli ancak hiç su içtiğini görmedim. Hala çoğunlukla uyukluyor, ağzını açıp kapıyor, ele alıştırmak için elimden geleni yapıyorum ancak korkuyor. Çok alçak uçuyor ve genelde çarpıyor bi yerlere. Konulan yerden hareket etmiyor, genelde çok sessiz. Sürekli olduğu yerde kanadını ya da tüm vücudunu, kuyruğunu titretiyor. Videosunun linkini buraya bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-22 at 21.16.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-22 at 21.16.17.jpeg
    162.1 KB · Görüntüleme: 17
ballı krakeri vermeyin zararlıdır.Onun yerine daldarı kullanabilirsiniz.Su içmiyor demişsiniz sizce su içmeden 8 ay hiç yaşar mı🤔

ballı krakeri vermeyin zararlıdır.Onun yerine daldarı kullanabilirsiniz.Su içmiyor demişsiniz sizce su içmeden 8 ay hiç yaşar mı🤔
haha içiyodur elbet ancak ben görmedim yani az içiyor, kraker konusunda dediğinizi yapayım teşekkürler

halsizlikten emin değilim ama titreme incinme sonucu olmuş olabilir

Geri