Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Çok Hasta :(

mehmett71

Yeni Üye
<br /><br />

Yaklaşık iki ay önce 2,5 yaşında dişi olan muhabbet kuşum nefes alamamaya halsiz düşmeye başladı. Veterinere götürdük kursak mantarı olduğunu söylediler ve mukostatin verdiler. 5 gün boyunca kullanmamızı söylediler. Kullandıktan hemen sonra yem kusmaya başladı. Bir hafta içerisinde düzeldi fakat ne eski neşesi ne de sesi vardı. Sonra 15 gün içerisinde tam düzeldi derken bir daha o şekilde hastalandı ilacını yaptık düzeldi. Bir hafta öncesine kadar hiçbir sıkıntısı yoktu birden bire tünekte duramamaya başladı ve hapşırmaya başladı biz o ara fark edemedik. Bir gün sonra burnundan kan gelmeye başladı ufak ufak biz evde yokken devamlı kafeste duruyor biz herhalde kafeste bir yere çarptı sandık ama hemen veterinere götürdük. Üşütmüş dediler sarı bir sıvı ve antibiyotik kullanmamızı söylediler 5 gün boyunca kullandık. Şu an kanamaları çok fazla her yer kan olmaya başladı. Önce hırıltılı bir ses geliyor sonrasında burnunu kaşıyor kan akmaya başlıyor. Mantar olma şüphesiyle tekrar veterinere gittik gagada mantar olduğunu söylediler krem kullandık. Fakat onun da faydasını görmedik. Günde 1 kere olan kanamalar günde 3'e 4 'e çıktı veterinere götürdük fakülteye götürmemiz gerektiğini anlamadıklarını söylediler. Son çare olarak buraya yazma ihtiyacı duydum. Allah rızası için bir bilgisi olan varsa yardımcı olsun kuşum bu fotoğraftan çok daha kötü durumda.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-01-26 at 00.18.03.jpeg
    WhatsApp Image 2019-01-26 at 00.18.03.jpeg
    156.3 KB · Görüntüleme: 20
Çok geçmiş olsun. Kanamanın nedeni iç kanama mı bir yere mi çarpıyor? Kaliteli bir vitamin alın bu arada onu suyuna damlatın, yumurta maması yapın.

mantar var ise vazelin yada wish adlı kremi kullan, suluğuna bir iki damla elma sirkesi damlat ve günlük değiştir, yem sıkıntıs var ise dal darı da yiyemez , onun yerine haşlanmış yumurtayı rendele, bebe bisküvisi ve haşladığın yumurtanın kabuklarının içindeki beşaz sinirleri alıp sarımsak döver gib döv,un haline gelince hepsini kaba karıştır ve yem yerine mama yesin

Yem ve marul dışında hiçbir şey yemeyi sevmiyor. Yumurta olsun peynir olsun hiçbir şey yemiyor onlara bir türlü alıştıramadım. Vazelin de sürdüm ama kanamaya faydası olmadı, hatta mantar kremi travazol verdi veteriner onu da kullandım daha çok kaşıdı.Kanama bugün kesildi fakat sürekli hırıl hırıl ses geliyor nefesinden kanatları seyiriyor.

Suluğundaki tam dolu suyuna dört damla limon damlatın. Kanamayı hep kontrol edin.

Son düzenleme:
Yem ve marul dışında hiçbir şey yemeyi sevmiyor. Yumurta olsun peynir olsun hiçbir şey yemiyor onlara bir türlü alıştıramadım. Vazelin de sürdüm ama kanamaya faydası olmadı, hatta mantar kremi travazol verdi veteriner onu da kullandım daha çok kaşıdı.Kanama bugün kesildi fakat sürekli hırıl hırıl ses geliyor nefesinden kanatları seyiriyor.
hangi il ilçedesiniz olmadı benim gittiğim veterinere götürün diyecektim

Geri