Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Öldü

Ceyda Doğan

Yeni Üye
Benim muhabbet kuşum Mayıs' ın 30' unda vefat etti. Onu çok özlüyorum. Herkes yeni bir kuş almam gerektiğini söylüyorlar ama ben sanki ona haksızlık yapacakmış gibi hissediyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?

Başınız sağ olsun.Tabii ki özlersiniz kuşunuzla yaşadığın bir hayat vardı. Söyle düşünün bir çok insanın doğumda çocuğu ölüyor.Şimdi o kişiler ben yavrumu kaybettim bir daha çocuk doğurmak istemiyorum diye mi düşünsünler ?

Benim muhabbet kuşum Mayıs' ın 30' unda vefat etti. Onu çok özlüyorum. Herkes yeni bir kuş almam gerektiğini söylüyorlar ama ben sanki ona haksızlık yapacakmış gibi hissediyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?

Çok haklı bir düşünce... kardeşim de böyle düşünüyordu. Bulut ilk geldiği zamanlar sürekli “Umut’un yerini asla tutamaz.” diyordu. Ama her kuş için kalbimizde bir yer açabiliriz. Yani bir annenin hangi evladını daha çok seviyorsun sorusuna cevap verememesi gibi ya da annen mi baban mı sorusuna ikisini de diye cevap vermemiz gibi. Hepsinin yeri farklıdır, ve hepsiyle de bambaşka anılar biriktirebiliriz. isterseniz biraz bekleyin, ama kesinlikle kendinize yeni bir dost edinin... :’)

Başınız sağolsun bence de yeni bi dost edinmelisiniz yerini tutmaz unutamazsınız da ama biraz eksikliğini tamamlar...

İnanın bana öyle bir şey yok. Yeni bir kuş almanız her bakımdan sizin için daha iyi olacaktır. Hem eski kuşunuzla olan anılarınız pekişecek hem de bu kuşa çok daha iyi bakacağınız için o çok mutlu olacak siz de onun mutlu olduğunu görünce daha mutlu olacaksınız.

Bence almayi dusunursenizde kendinizi en hazir hissetiginiz zaman almalisiniz. Almak zorunda da degilsiniz ayrica. Ben kusumu kaybedeli 2 yil oldu ve hala yeni bir kus almadim. Yara bandi olarak kullanmak istemiyorum. Birazda tekrar ayni aciyi yasamaktan korkuyorum sanirim.

Geçmiş olsun