Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çağırınca gelmiyor

Zebura

Yeni Üye
Merhaba bende yavru muhabbet kusu aldm yeme duseli 2 hafta olmus. Bana geleli 1 hafta oldu.ilk elimi uzatinca gelyor.omuzuma koyunca konuyor elimde yem yyor ama cagrnca gelmyor.direk cama ucuyor. Bende ceza olsun anlar diye kafese kapattim kafestede hic durmuyor ckmak icin cildiryor.kafesin dsindaydi hep smdi durmyor ne yapmam gerekir.

Çağırınca gelmesi zamanla olacak eğitimine devam et eğitimde ceza yerine ödül daha iyi olur mesela sana gelince havuç ver elinden yem yedirirken ismini söyle sürekli kafese kapatınca o hayvan ben gelmedimde kapattı diye düşünmez

Ödül olarak 1 tane yulaf verebilirsiniz bayılırlar hem sıcak aylarda da iyi gelir serinler kuşa ceza vermek diye bişi olmaz istersen suya sok batır anlamaz kafesten sal gittiği yerden parmağına al otur uçarsa yine aynısını yap olduğu yerde kalsın git tekrar al bunu 3 gün boyunca yap daha sonra çağırmasanda sürekli gelir..

Cezayı ben de uyguladım zamanında bilmediğimden. Kuslar daha da sizden uzaklaşıyor sürekli ceza verince. Şimdi daha sonra aldığım dişi kuş yemden düşme büyüttüğüm erkekten daha evcil.

Merhaba bende yavru muhabbet kusu aldm yeme duseli 2 hafta olmus. Bana geleli 1 hafta oldu.ilk elimi uzatinca gelyor.omuzuma koyunca konuyor elimde yem yyor ama cagrnca gelmyor.direk cama ucuyor. Bende ceza olsun anlar diye kafese kapattim kafestede hic durmuyor ckmak icin cildiryor.kafesin dsindaydi hep smdi durmyor ne yapmam gerekir.

Çağırınca nasıl gelmezzz Kafese kapattıktan sonra yem de verme baktın anlamıyo su da verme ceza olsun Baktın yine anlamıyo ayağından tavana as çırpınsın biraz aklı başına gelsin.

Hayvanlara ceza verilmez kardeşim:( Hayvanlarla insanları birbirinden ayıran en önemli özellik mantıktır.Hayvanlar verdikleri kararlarda neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemezler.Hayvanlara eğitim verirken bile bunu oyunla yaparlar.Ona bir oyun öğretirseniz oyunu severse zamanla aynısını tekrarlar.Fakat bunu niçin yaptıklarını bilmezler siz öğrettiğiniz için yaparlar.Her canlının kendine kadar aklı vardır fakat mantık insana mahsustur.Eğer ki hayvanlarda bizim kadar mantık olsaydı biz insanların bu dünyada yaşaması zor olurdu.Örnek olarak bir yılanı yaraladınız yılanlarda mantık olsaydı bütün yıllanlar toplanıp size saldırırlardı.

Geri