Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok halsiz ve koyu yeşil katı dışkısı var. Kusuyor. Ne yapmalıyım?

RainyLittleGirl

Yeni Üye
3 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Uyuyor, kusuyor, iştahı yok, yeşil koyu katı dışkı yapıyor. Keyfî yok.
Dün de böyleydi. Kusuyor diye kusma ilacı verdik. Ama dün yeşil kaka yapmamıştı. Bugün baktım, hala öyle ama bu sefer yeşil kaka yapmış.
Işte şuan durumu böyle. Ne yapmalıyım? Ben tüyünü dokemediginden oluyor sanırım diye tüy dökücü damla versin bilmediğimden.
Ama sizce bu kızı nasil iyileştireyim? Ne yapayım?
LÜTFEN yardım edin

3 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Uyuyor, kusuyor, iştahı yok, yeşil koyu katı dışkı yapıyor. Keyfî yok.
Dün de böyleydi. Kusuyor diye kusma ilacı verdik. Ama dün yeşil kaka yapmamıştı. Bugün baktım, hala öyle ama bu sefer yeşil kaka yapmış.
Işte şuan durumu böyle. Ne yapmalıyım? Ben tüyünü dokemediginden oluyor sanırım diye tüy dökücü damla versin bilmediğimden.
LÜTFEN yardım edin
Kusmuğu kokuyormu ve başka bir rahatsızlığı varmı bunlara bakın. Eğer yok ise sadece kusuyorsa ve kötü bir koku varsa kursak mantarı olmuştur. Eczanelerde satılan mikostatin süspansiyon şurup alıp, her gün sabah akşam 2 kez ağzına 2 damla damlatın. Ayrıca suluğunada bir çay kaşığı katın. Tabi kuş çiftse ayırmanız gerekiyor. Şekerli gıdalar ve bir süre meyve sebze vermeyin, sadece alabilirseniz dal darı ve normal yem verin. Bende kendi kuşuma şu an bu tedaviyi uyguluyorum, iyiye gidiyor gibi. Eğer tedavi edilmezse hastalık ilerler ve kuşun acı çekerek ölümüne sebep olur.

Bunların dışında her kusma hastalık yada hastalık belirtisi olmayabilir. Kusma nesneye kusma şeklindeyse , sadece belirli eşyalara ayna gibi oluyorsa kuş eş istiyor olabilir. Burada en belirgin kriter kusmanın sürekli olması ve kuşun hareketlerinde eskiye nazaran canlılık olmayışı, "sürekli uyuma, keyifsizlik iştahsızlık" gibi belirtilerin görülmesidir.

Kusmuğu kokuyormu ve başka bir rahatsızlığı varmı bunlara bakın. Eğer yok ise sadece kusuyorsa ve kötü bir koku varsa kursak mantarı olmuştur. Eczanelerde satılan mikostatin süspansiyon şurup alıp, her gün sabah akşam 2 kez ağzına 2 damla damlatın. Ayrıca suluğunada bir çay kaşığı katın. Tabi kuş çiftse ayırmanız gerekiyor. Şekerli gıdalar ve bir süre meyve sebze vermeyin, sadece alabilirseniz dal darı ve normal yem verin. Bende kendi kuşuma şu an bu tedaviyi uyguluyorum, iyiye gidiyor gibi. Eğer tedavi edilmezse hastalık ilerler ve kuşun acı çekerek ölümüne sebep olur.

Bunların dışında her kusma hastalık yada hastalık belirtisi olmayabilir. Kusma nesneye kusma şeklindeyse , sadece belirli eşyalara ayna gibi oluyorsa kuş eş istiyor olabilir. Burada en belirgin kriter kusmanın sürekli olması ve kuşun hareketlerinde eskiye nazaran canlılık olmayışı, "sürekli uyuma, keyifsizlik iştahsızlık" gibi belirtilerin görülmesidir.
LÜTFEN yardım edin
ve hemen tuy dokucu damlaya gitmeyin eyerki kus halsiz ve mutsuz olursa tuylerini kemirebilir bir de ustune damla verisiresiz daha kotuye gidebilir

Acil bir şekilde ; net olacak şekilde dışkı fotoğrafı kusması için ne ilacı verdiyseniz adını , kuşun fotoğrafı ve hassas tartı temin edip ağırlığını yazınız.

Acil bir şekilde ; net olacak şekilde dışkı fotoğrafı kusması için ne ilacı verdiyseniz adını , kuşun fotoğrafı ve hassas tartı temin edip ağırlığını yazınız.

39 gram. Dünverdim bugün vermedim ama maxisoll ılacın adı.

Ekli dosyalar

• 20200407_111628.jpg
    20200407_111628.jpg
    911.3 KB · Görüntüleme: 149

Ekli dosyalar

• 15862481117081415556877878359478.jpg
    15862481117081415556877878359478.jpg
    460 KB · Görüntüleme: 134

Az önce attığım fotida disardaydi. Bu kafesteki şu an hali.

Ekli dosyalar

• 1586248226570582459940119061760.jpg
    1586248226570582459940119061760.jpg
    456.8 KB · Görüntüleme: 142

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200407-114634_Chrome.jpg
    Screenshot_20200407-114634_Chrome.jpg
    156.9 KB · Görüntüleme: 122
Ilaç bu. Ve onu daha yeni koydum. 1 saat içinde böyle oldu. Katı katı yeşil diskisi, goruyorsunuz. Ne yapayim bunu? Tuyde dökmedi gerçi ondan olabilir mi?
Tüy dökme zorunluluğu olduğunu kim söyledi size ? Vakti geldiyse döker değiştirir. Bunlar ilaç değil neredeyse etkisiz şeyler.. dediğimi yapın altını değiştirip taze dışkılarını atın

Eyunalın dediğini yapın. Altını değiştirip taze dışkı fotoğrafı atın. Kursağı kontrol edin, Kursak ta bir şişlik bir hava varmı diye. Ağzından ekşi bir koku geliyor mu