Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok Halsiz

Kuşçudan çok bulunduğunuz yerde hayvan Laboratuvarı aratın çıkan sonuçları tek tek arayıp muhabbet kuşu hasta dışkı tahlili yapıyor musunuz diye sorun. Dışkı tahlili 70 80 tldir. Çok ileri vakalarda kuş tabana iner. Bu belirtilerle kimse kesin birşey diyemez ama bir kaç kuş olayında okuduklarıma göre megabakter olduğunda bu şekilde olabiliyor. Yem yiyip uçmasına aldanmayın durumu ciddi.
Hocam evimizin yakınında veterinerde yok labarotuvarda evde napabilirim ya da önerebileceğiniz bir ilaç varmı yardımcı olun lütfen çok uzaklarda veteriner vb. Var

Üniversite veterinerlik fakültesi de mi uzakta?
@umitFB @Ayhan OTÇUOĞLU bakabilir misiniz?
Hocam uzakta çevremizde bir üniversite var orda da veterinerlik fakültesi yok iç parazitten şüpheleniyorum gidicem bugün petshopcu ya adam gerçekten kuşlar hakkında bilgili birisi oda artık ne ilaç verirse kuşum iç parazitmi yoksa hocam?

Hocam uzakta çevremizde bir üniversite var orda da veterinerlik fakültesi yok iç parazitten şüpheleniyorum gidicem bugün petshopcu ya adam gerçekten kuşlar hakkında bilgili birisi oda artık ne ilaç verirse kuşum iç parazitmi yoksa hocam?
Veteriner varsa mutlaka fiyat bilgisi alın en azından, sandığınız kadar pahalı olmayabilir. İç parazit genelde dışkıda kendini belli eder diye biliyorum.(kurt vs şeklinde) Bence daha farklı bir durum var. Gelişmelerinizi merakla bekliyorum. İnşallah en yakın zamanda iyileşir.

Veteriner varsa mutlaka fiyat bilgisi alın en azından, sandığınız kadar pahalı olmayabilir. İç parazit genelde dışkıda kendini belli eder diye biliyorum.(kurt vs şeklinde) Bence daha farklı bir durum var. Gelişmelerinizi merakla bekliyorum. İnşallah en yakın zamanda iyileşir.
Hocam kuşum aynı hala tabanda uyuyor sadece paşa dediğim zaman bakıyor sağa sola sonra yine uyuyor petshopa gittim adama dedim iç parazit ilacı varmı yok dedi meseleyi anlattım 3 gün boyunca 3,4 damla suluğuna elma sirkesi damlat dedi geçer merak etme dedi ağlıcam ya yemin ediyorum bilenler yazsın daha ne yapab ilirim eczaneden fln Bi ilaç alabilrimiyim biliyorsanız söyleyin lütfen tabanda kabarık bir şekilde duruyor şimdi eczaneden şırınga aldım su içiricem elma sirkeli su inş Bi nebze de olsa iyi gelir hocam @Hayvansever03 elde yem nasıl yedirebilirim anlatırmısınız birde tekrardan söyleyim bildiğiniz bir ilaç varmı alabileceğim yardım

Hocam birde şırınga ile nasıl su içiririm gagasını nasıl açıcam yardımcı olursanız sevinirim

Hocam birde şırınga ile nasıl su içiririm gagasını nasıl açıcam yardımcı olursanız sevinirim
Elinize alın dik bir şekilde tutup ağzına damlalıkla damlatabşlşrsinşz yada insülin iğnesi ile damlatabşlirsinşz dışkısını mutlaka inceletin kuşubdurumu CİDDi problemi keşfetmek için zamanınız olmayabilir bana da iç parazit ilacı önerilmiştintahlilde pankreas enfeksiyonu çıktı kesin sonuç tahlil özel labaratuarlar inceliyorlardır

kullandığın suluğun ağzı kuşlar için uygun değil lütfen derin ağızlı suluklardan kullan kafes tabanında da poşet yerine tuvalet kağıdı kullanabilirsin daha yararlı olur. Kuşun ishal olmuş kafes tabanında uyuyor ve kabarık duruyor ise hastadır zaten kafesi soğuk bir ortamda bulundurma geceleri de kafesin önü açık kalacak şekilde bir havluyla sar tüneği de öyle bir yere takmışsın ki kuş oraya konsada rahat edemez biraz daha tüneğin yerini ortalarsan kuş un çıkması daha kolay olur ayrıca vitamin olarak da
1573225891143.png

ben bunu kullanıyorum suluğun ağzına doğru bundan günde 2 -3 damla sık bunları yaparsan kuşun iyileşir büyük ihtimalle geçimş olsun

kullandığın suluğun ağzı kuşlar için uygun değil lütfen derin ağızlı suluklardan kullan kafes tabanında da poşet yerine tuvalet kağıdı kullanabilirsin daha yararlı olur. Kuşun ishal olmuş kafes tabanında uyuyor ve kabarık duruyor ise hastadır zaten kafesi soğuk bir ortamda bulundurma geceleri de kafesin önü açık kalacak şekilde bir havluyla sar tüneği de öyle bir yere takmışsın ki kuş oraya konsada rahat edemez biraz daha tüneğin yerini ortalarsan kuş un çıkması daha kolay olur ayrıca vitamin olarak da
Ekli dosyayı görüntüle 43634
ben bunu kullanıyorum suluğun ağzına doğru bundan günde 2 -3 damla sık bunları yaparsan kuşun iyileşir büyük ihtimalle geçimş olsun
Yanlış yönlendirmeyelim lütfen yavrumuzun durumu ciddi vitaminle onla bunla çözülecek bir durum değil ne yazık ki

Yanlış yönlendirmeyelim lütfen yavrumuzun durumu ciddi vitaminle onla bunla çözülecek bir durum değil ne yazık ki
düşüncenize saygım sonsuz ama daha önce kendi kuşum da ishal olmuştu ve kafesin tabanında durmaya başlamıştı ve meyve sebze vererek, yulaf ve farklı besinler kullanarak kuşumun eski haline dönmesini sağlamıştım he belki bu durum kuş için daha ağırdır ama diyelim ki veterinere götürdü veterinerlerin çoğu köpek kedi gibi hayvanlarda bilgili çoğu kuşlarda bilgili değil ben kendi bilidğimi aktarıyorum adam götüremem diyorsa zorla götürtemeyiz bu dediklerim kuşun yararına olıur

Ekli dosyayı görüntüle 43634
Hocam bende AX VİTAMİN VAR bu olurmu birde plastik tüneğimi söylüyorsun mavi olanınımı diyorsun

Hocam bende AX VİTAMİN VAR bu olurmu birde plastik tüneğimi söylüyorsun mavi olanınımı diyorsun
kullandığınız suluğun ağzı düz bu kuşların içmeleri için uygun değil suluğu değiştirin ve tüneğin yerini değiştin kuş tüneğe konduğunda vücudu kafese değmesin

Bugün veterinere gittim ama kuş yanımda değildi anlattım meseleyi ben kuştan anlamam dedi ancak iç parazit ya da mikrobik olabilir dedi ilk olarak 2,3 gün elma sirkesi ver dedi içmezse şırınga ile verin dedi yem yemezse de elinizle yedirin dedi direnci düşmesin dedi kafes kuşlarından anlayan veteriner çok az var dedi, sana uzaktır dedi gidemeyebilrisin dedi internetten araştır dedi bilgili kişiler var inş iyileşir dedi arkadaşlar bildiğiniz bir ilaç varmı alabileceğim yardım edin @Yağmur-milka bildiğin bir ilaç varmı denildiği gibi çok az var kuşlardan anlayan veteriner

kullandığınız suluğun ağzı düz bu kuşların içmeleri için uygun değil suluğu değiştirin ve tüneğin yerini değiştin kuş tüneğe konduğunda vücudu kafese değmesin
Tm hocam teşekkür ederim inş iyileşir kuşum

Bugün veterinere gittim ama kuş yanımda değildi anlattım meseleyi ben kuştan anlamam dedi ancak iç parazit ya da mikrobik olabilir dedi ilk olarak 2,3 gün elma sirkesi ver dedi içmezse şırınga ile verin dedi yem yemezse de elinizle yedirin dedi direnci düşmesin dedi kafes kuşlarından anlayan veteriner çok az var dedi, sana uzaktır dedi gidemeyebilrisin dedi internetten araştır dedi bilgili kişiler var inş iyileşir dedi arkadaşlar bildiğiniz bir ilaç varmı alabileceğim yardım edin @Yağmur-milka bildiğin bir ilaç varmı denildiği gibi çok az var kuşlardan anlayan veteriner
bugün başka bir konuda kuşu hasta olan birisi istanbul florya kuş ve egzotik hayvan veterinerine gittiğini söyledi ve ilgilenmişler kuşla ciddi anlamda buraya gidebilirsin istersen kuşla beraber

Petshoplardan kuşçularda bulabilirsiniz

Geri