Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok Halsiz

Bugün veterinere gittim ama kuş yanımda değildi anlattım meseleyi ben kuştan anlamam dedi ancak iç parazit ya da mikrobik olabilir dedi ilk olarak 2,3 gün elma sirkesi ver dedi içmezse şırınga ile verin dedi yem yemezse de elinizle yedirin dedi direnci düşmesin dedi kafes kuşlarından anlayan veteriner çok az var dedi, sana uzaktır dedi gidemeyebilrisin dedi internetten araştır dedi bilgili kişiler var inş iyileşir dedi arkadaşlar bildiğiniz bir ilaç varmı alabileceğim yardım edin @Yağmur-milka bildiğin bir ilaç varmı denildiği gibi çok az var kuşlardan anlayan veteriner
Normal bir labaratuarda tahlil yaptırın neyinvar diye ona göre ilaç yazacaktırlar veterinerler kuşlardan anlamasalar bile ilaçlardan anladıkları İçin ne olduğunu bilirseniz ona yönelik ilaçları bilirler

Tm hocam hocam şırınga nın fotosunu atıcam şırınga ya kaç damla elma sirkesi damlatayım 1 çay kaşığı atsam olurmu şırınga nın kapasitesi 5ml öyle yazıyor üstünde ne kadar koysam yeter sirke
Sirke bir suluğa 4 damla önerilmiştinbana birde organik elma sirkesi birde bu şırınga öok büyük hem basamaZsınız hemde çok sert hayvanı boğarsınız birden giderse insülin şırıngaları oluyor 0,1 ml 0,05 ml 0,01 ml bile verebiliyorsunuz ondan alın bence bir damla bile ayarlayabşlirsiniz hemde pompa kısmı çok yumuşak gücü ayarlıyabiliyorsunuz

Kardeşim güncel dışkı resmi eklermisin, ama yakından ve net fotolar çek. Ve yukarıdaki mesajlarda kurumadan falan bahsetmişsiniz, bu kuş kuruma falan değil zaten yavru daha. Birde bazı ilaçlardan bahsetmişsiniz fungizone ve biteral, biri mantar biri protozoon ilacı, bu iki ilaçta olmaz kullanma. Hele fungizone çok ağır bir ilaç kaldıramayabilir kuş. Ben kuşta bakteriyel enfeksiyon olduğunu düşünüyorum. Güncel dışkıları ekle tekrar yazıcam.

Burdan bu konuyu okuyacak başkalarına da not düşmüş olayım içimde kalmasın. Kıç kadar kafes alıp altına saçma sapan poşet ekleyecekseniz ve plastik tünek kullanacaksınız almayın kardeşim şu kuşları. Hasta olunca bakamayacaksanız, veterinere götüremeyecekseniz almayın yahu. Oyuncak mı bu canlılar? Ölünce olsun yenisini alırız mı diye düşünüyorsunuz bilmiyorum ancak bu sorumsuzluk bana pes dedirtti.

Burdan bu konuyu okuyacak başkalarına da not düşmüş olayım içimde kalmasın. Kıç kadar kafes alıp altına saçma sapan poşet ekleyecekseniz ve plastik tünek kullanacaksınız almayın kardeşim şu kuşları. Hasta olunca bakamayacaksanız, veterinere götüremeyecekseniz almayın yahu. Oyuncak mı bu canlılar? Ölünce olsun yenisini alırız mı diye düşünüyorsunuz bilmiyorum ancak bu sorumsuzluk bana pes dedirtti.
Yahu kardeş veterinere götürdüm bazı tavsiyelerde bulundu ancak ben anlamıyorum kuşlardan anlamıyorum dedi kafes fotoğrafta küçük görünüyor ancak 1 kuşa yetecek vaziyette poşet konusunda da haklısın onu bugün değiştiricem yorumun içinde teşekkürler eksiklerimi gördüm

Kardeşim güncel dışkı resmi eklermisin, ama yakından ve net fotolar çek. Ve yukarıdaki mesajlarda kurumadan falan bahsetmişsiniz, bu kuş kuruma falan değil zaten yavru daha. Birde bazı ilaçlardan bahsetmişsiniz fungizone ve biteral, biri mantar biri protozoon ilacı, bu iki ilaçta olmaz kullanma. Hele fungizone çok ağır bir ilaç kaldıramayabilir kuş. Ben kuşta bakteriyel enfeksiyon olduğunu düşünüyorum. Güncel dışkıları ekle tekrar yazıcam.
Çok teşekkür ederim abi fotolar geliyor Biraz hızlı yazsan ona göre ilaçları alıcam abi
15732833546842624309602297543840.jpg

Ekli dosyalar

• 15732833863692894362719682279371.jpg
    15732833863692894362719682279371.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 7
Mantar mı bakteriyel mi dışkı tahlili yaptırmanız şart. Konuyu okuyan benzer hastalığı olan kişiler de bilgilenmiş olsun. Dışkı tahlili çok önemli. Kuş sirekli halsiz ve kafes tabanında ise hastalığın ilerlemiş safhadadır. Aceleci davranmanız gerekiyor. Altını da değiştirin artık.

Yeni fotolar daha net olmuş. Dışkıları sıkıntılı, herşey olabilir kardeşim. Şimdi bakınca hastalığı hem mantar hemde bakteriyel olduğunu düşünüyorum. Birde altındaki kağıdı değiştirip yeni kağıt koy. Ve yeni yaptığı dışkısını çekip ekle. Birde öyle bakalım. Ama hem antifungal hemde antibiyotik ilaç kullanman gerekicek. Yeni dışkısını ekle emin olalım önce, daha sonra ilaç önericem.

Yeni fotolar daha net olmuş. Dışkıları sıkıntılı, herşey olabilir kardeşim. Şimdi bakınca hastalığı hem mantar hemde bakteriyel olduğunu düşünüyorum. Birde altındaki kağıdı değiştirip yeni kağıt koy. Ve yeni yaptığı dışkısını çekip ekle. Birde öyle bakalım. Ama hem antifungal hemde antibiyotik ilaç kullanman gerekicek. Yeni dışkısını ekle emin olalım önce, daha sonra ilaç önericem.
Tm abi altını değiştiriyorum

Abi altını değiştirdim,dışkı fotoğrafları da gelir birazdan atarım 15 dk ya

Abi fotolar bu 1 tane dışkı yaptı ishal gibi duruyor ama sen daha iyi bilirsin birde kuşum ilk defa böyle uyumaya başladı hasta olduğundan beri ilk defa böyle uyuyor fotoda görünmemiş ama kafasını arkaya gömüp uyuyor normal olabilir kuşlar böyle uyuyabiliyor ama ilk defa böyle oldu hastalığından
15732880381935520244859472380554.jpg
beri

Kardeşim sen eczaneden bir tane FLUCAN 150 mg 1 kapsül (Flukonazol) al. Önce bu ilacı kullanalım daha sonra durumuna tekrar bakalım. Kullanım şekli; Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekle iyice karıştırıp ver kuşa ve ilaçlı suyu günlük tazele. Bu ilacı 3 gün kullanıp 3. gün gelişmeleri yaz, ona göre ilaca devam edip etmiyeceğimize karar vericez.

Fotolar bunlar
15732886576733717569178851963936.jpg

Kardeşim sen eczaneden bir tane FLUCAN 150 mg 1 kapsül (Flukonazol) al. Önce bu ilacı kullanalım daha sonra durumuna tekrar bakalım. Kullanım şekli; Tam dolu suluğa kapsülün iç tozundan bir pirinç tanesi kadar ekle iyice karıştırıp ver kuşa ve ilaçlı suyu günlük tazele. Bu ilacı 3 gün kullanıp 3. gün gelişmeleri yaz, ona göre ilaca devam edip etmiyeceğimize karar vericez.
Tm dır abi eğer ilaç hakkında anlamadığım birşey olursa sana geri dönüş yaparım birde abi bunun kapsülleri küçük mü piirnç tanesi demişsin de suya ekli em dimi abi kuşa direk olarak vermiyeyim

Abi birde kuşum çok az su içiyor sıkıntı olurmu

Kardeşim bak yazdığım mesaj gayet açıklayıcı gereksiz sorular sorarsan cvp vermem.
Tm abi beni maazur gör kuşumun ölmesini istemiyorum özürdilerim çok ama çok teşekkür ederim abi allahsenden razı olsun

Flucan 150 mg 1 kapsül ilacını almaya gidiyorum arkadaşlar umarım kuşuma iiyi gelir yardımcı olan herkese çok teşekkürler @Hayvansever03 @umitFB gelişmeleri gününü gününe paylaşıcam

Bir daha poşet gibi su geçirmeycek şeyleri altına koyma, alt ızgaran olsa en güzeli.
Heral tabana yemi sen atıyorsun yesin diye ama onlarda dışkıya bulaşıyor. En azından çay tabağının içine koy. Hijyene önem göster.

Geri