Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok hasta bir parmağını kaybetti. Ayaklarını kaybediyor ne yapabilirim?

birprofil

Yeni Üye
Veterinere gittik. Çok kilo aldığını bu yüzden dolaşımında sorun olduğunu söyledi. Suyuna kaymamız için büyükçe bir karışım hazırlandı glikoz dengesini düzenleyecekmiş, birde solunum için antibiyotik verildi. Bağışıklık güçlendirici bir ilaç da kullanıyoruz. Ayaklarına krem kullandık ama içten gelen bir hastalık olduğu için krem fayda etmiyor. Bir parmağını kaybetti. Diğerleride aynı olsun istemiyorum denilenleri kullanıyoruz ama pek fayda etmiyor gibi lütfen yardım edin.

Veterinere gittik. Çok kilo aldığını bu yüzden dolaşımında sorun olduğunu söyledi. Suyuna kaymamız için büyükçe bir karışım hazırlandı glikoz dengesini düzenleyecekmiş, birde solunum için antibiyotik verildi. Bağışıklık güçlendirici bir ilaç da kullanıyoruz. Ayaklarına krem kullandık ama içten gelen bir hastalık olduğu için krem fayda etmiyor. Bir parmağını kaybetti. Diğerleride aynı olsun istemiyorum denilenleri kullanıyoruz ama pek fayda etmiyor gibi lütfen yardım edin.

Çok geçmiş olsun inşallah en kıss sürede iyleşir. Anlayan yetkili arkadaşlar yardımcı olurlar.

Kuşunuz kaç gramdı? Benimki de kilolu olabilir böyle olmasından korktum. Çok geçmiş olsun.

Veterinere koşun

Geçmiş olsun çok üzüldüm ya, hiç vakit kaybetmeden kanatlılardan anlayan bilgili bir veterinerine götürün.

Bu duruma gelene kadar nasıl fark etmediniz ? Kanatlılardan anlayan bir veterinere danışın, dolaşım yok doğru fakat ağırlık ile alakası yok nedeninin araştırılması ve antibiyotik kullanılması lazım, ayaklar için fucidin krem alıp sıklıkla sürebilirsiniz.

Kuşun ayakları kötü durumda tedaviye acil başlayın aksi takdirde geri dönüşü olmayan bir kayıp yaşamanız muhtemel.

3 tane veterinere götürdüm suyuna ilaç verdiler, birde solunum antibiyotiği istanbuldayım başka ne yapabilirim elimden bir şey gelmiyor :(

Bu duruma gelene kadar nasıl fark etmediniz ? Kanatlılardan anlayan bir veterinere danışın, dolaşım yok doğru fakat ağırlık ile alakası yok nedeninin araştırılması ve antibiyotik kullanılması lazım, ayaklar için fucidin krem alıp sıklıkla sürebilirsiniz.

Kuşun ayakları kötü durumda tedaviye acil başlayın aksi takdirde geri dönüşü olmayan bir kayıp yaşamanız muhtemel.
Fucidin var ve kullanıyoruz evet.
istanbuldayım 3 veterinere götürdüm suyuna katmalık ilaç verdiler bir şey yapamıyorum başka nereye gidebilirim bilmiyorum:(

Farkettim ve götürdüm de veterinere 1 tanesi hiç anlamadı bence diğer 2’si de suyuna katmalık ilaç verdi ve kanatlılarda dolaşım sorunu sıkıntı çok bir şey yapamıyoruz gibi dedi.

floryada istanbul veteriner var oraya goturun giden arkadaslar cok memnun kaliyor

Şimdilik eczaneden bebe aspirini alın ve tam dolu suluğa ilacın 4'te birini atıp iyice eriyene kadar karıştırın. Aspirin kan sulandırıcıdır ve dolaşımı rahatlatır.

En kısa zamanda da bütçenizi ayarlayıp florya istanbulvet'e götürün kuşu. Sizin yapıcağınız pek fazla bir şey yok...

eger maddi durumunuz uygunsa hic beklemeden götürün her canlinin tedavi olma ve yaşama hakki var.

Şimdilik eczaneden bebe aspirini alın ve tam dolu suluğa ilacın 4'te birini atıp iyice eriyene kadar karıştırın. Aspirin kan sulandırıcıdır ve dolaşımı rahatlatır.

En kısa zamanda da bütçenizi ayarlayıp florya istanbulvet'e götürün kuşu. Sizin yapıcağınız pek fazla bir şey yok...
Floryadakine sordum şu durumda tamamen iyileşemez dedi ağrı kesici verilebilir dedi onlarda diğer gittiğim veterinerlerden farklı bir şey söylemiyor maalesef

Ben elimden geleni yapıyorum forumda ayakla kangren olan bir muhabbet kuşuna alkol, batikon termasin sürülmül ve aspirin kullanılmış iyi gelmiş bende elimden geleni yapıyorum attıklarım ilk kez böyle bir şey görüyoruz diyebiliyorlar ayağı biraz ilerliyor gibi elimden gelen her şeyi yapıyorum inşaallah iyi olur

Geri