Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok hasta yutkunamıyor yem yiyemiyor

Kuşun güncel durumu nasıl? Aynımı hala?
Yok garip bir şekilde kendi kendine yutkunma ve tıksırma olayı geçti ayakları da eski gibi sıcak kuyruğu da atmıyor probiyotik veriyoruz üç gündür sabah verip akşam normal su koyuyoruz, ben konuyu silmeye çalışırken yanlışlıkla yorum yaptım kusura bakmayın, konu silinmiyormuş öğrendim sonunda.

Yok garip bir şekilde kendi kendine yutkunma ve tıksırma olayı geçti ayakları da eski gibi sıcak kuyruğu da atmıyor probiyotik veriyoruz üç gündür sabah verip akşam normal su koyuyoruz, ben konuyu silmeye çalışırken yanlışlıkla yorum yaptım kusura bakmayın, konu silinmiyormuş öğrendim sonunda.

Konular aynı sorunu yaşayan diğer kişilere yol gösterici olsun diye kalıcıdır. Ama rahatsız oluyorsanız sileyim.

Yok ben gereksiz birikme olmasın diye silmek istemiştim ama haklısınız böyle daha yararlı olur diğer kullanıcılar için.
Merhaba kuşumdaki yutkunma ve tıksırma sorunu üç gün sonra tekrar başladı veterinerimizde aldı gündür burnundan ilaç verdi mantar ilacı verdi zannedersem fakat kuşta hiçbir iyileşme olmadı üstüne bünyesi daha zayıf düştü zor yem yiyor şuan, bir başka veteriner de bize Doksimis adlı bir ilaç verdi on gün kullanmamızı söyledi kuş gribi olduğunu söyledi, kuşumun artık daha fazla ilaç kaldırabileceğini sanmıyorum dediğiniz etken maddeli biteral mi vermeliyim kuşuma doksimis mi vermeliyim?

Merhaba kuşumdaki yutkunma ve tıksırma sorunu üç gün sonra tekrar başladı veterinerimizde aldı gündür burnundan ilaç verdi mantar ilacı verdi zannedersem fakat kuşta hiçbir iyileşme olmadı üstüne bünyesi daha zayıf düştü zor yem yiyor şuan, bir başka veteriner de bize Doksimis adlı bir ilaç verdi on gün kullanmamızı söyledi kuş gribi olduğunu söyledi, kuşumun artık daha fazla ilaç kaldırabileceğini sanmıyorum dediğiniz etken maddeli biteral mi vermeliyim kuşuma doksimis mi vermeliyim?
Üstelik işin garibi çevremizdeki komşuların kümeslerindeki tavuklarda da çok fazla ölüm var, akrabam bize geldikten sonra onun tavuklarında da bu yutkunma ve ses çıkarma sorunu başlamış tavukları ölüyormuş ne yapsa iyileşmiyormuş.

Arkadaşlar kuşum tekrar kusmaya başladı ve çok kötü kokuyor çürük gibi kokuyor ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen.

Şimdi anladım. Siz bir tedavi yapmamışsınız. Yaptıklarınızın hepsi çok dişik doz. Tedavi etmediğiiz gibi zararlı bakterilere antibiyotiği düşük doz vererek antibiyotiklerle nasıl baş edebileceklerinide öğretmiş olabilirsiniz. Yani aşıyı düşünün onu zararlı bakterilere vermişsiniz.

Şimdi anladım. Siz bir tedavi yapmamışsınız. Yaptıklarınızın hepsi çok dişik doz. Tedavi etmediğiiz gibi zararlı bakterilere antibiyotiği düşük doz vererek antibiyotiklerle nasıl baş edebileceklerinide öğretmiş olabilirsiniz. Yani aşıyı düşünün onu zararlı bakterilere vermişsiniz.
Anladım demek istediğinizi haklısınız ama veteriner beş ilacı aynı anda kullandırdığı için böyle yapmış olabilir mikostatin flagy nefes açıcı(doksisiklin etken maddeli bi ilaç olduğunu söyledi) ve şırınga çektiği bir ilaçla birde vitamin vermişti beş gün kullandırtmıştı.

öyle bir tedavi yok. Bu durumu bu hale getirebilirdi gelmiş galiba. Son tedavi için ilacı ne zaman verdiniz?
Son tedavinin üstünden 14 gün geçti burnundan mantar ilacı verdiler altı gün boyunca ne olduğunu bilmiyorum yine şırınga ile verdiler, son beş gündür balgam gibi sümüksü kusar olmuş kuş fakat eskiye göre daha hareketli kabarıklığı geçmiş durumda.

Merhaba, biz kuşumuza burdur üniversitesinde tahlil yaptırdık ve kuşumda megabakteri olduğu söylendi. Amphotericin b veya nistatin içeren ilaç önerdiler. Nistatin içeren mikostatini kullanmaya başladık onların kontrolün de bir gün ağzına bir damla sirke, bir gün sabah akşam ağzına mikostatin damlatıyoruz. Fakat ben amphotericin b nin kesin çözüm olacağını düşünüyorum. Bu ilacı alabileceğim bir yer biliyor musunuz? Ayrıca kullanımı için damardan verilmesi gerek yazıyor illa ki bu şekilde mi kullanmamız gerekiyor?

Geri