Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok su tüketiyor

xxlxxl25

Yeni Üye
Başlıktada belirttiğim gibi muhabbet kuşum günde 2 suluk su tüketiyor banyo yapmıyor sadece içiyor ve dışkısının kenarı 1 lira büyüklüğünde ıslaklık oluyor çok yemek yiyor çok hareketli lakin neşesi yerinde ama 10 gündür ishali geçmedi veterinerden 5 günlük antibiyotik aldım ama hala aynı ishal ilacı kullandım geçmedi vitamin kullandım faydası olmadı kilosu yerinde bir çözümü varmıdır

36344

Başlıktada belirttiğim gibi muhabbet kuşum günde 2 suluk su tüketiyor banyo yapmıyor sadece içiyor ve dışkısının kenarı 1 lira büyüklüğünde ıslaklık oluyor çok yemek yiyor çok hareketli lakin neşesi yerinde ama 10 gündür ishali geçmedi veterinerden 5 günlük antibiyotik aldım ama hala aynı ishal ilacı kullandım geçmedi vitamin kullandım faydası olmadı kilosu yerinde bir çözümü varmıdır
Maşallah kuşunuza. Geçmiş olsun oncelikle. Dışkı Fotoğrafini da yükleyin. Üretici ve uzman arkadaşlar yardımcı olacaklardır mümkün olduğunca. Teşekkürler.

Son zamanlarda zayıfladı mı?
Ayrıca direkt bir tanıda bulunmak doğru olmayacaktır ama kuşlardan anlayan iyi bir veterinerde böbrek ve pankreas ı kontrol ettirmeniz iyi olabilir.
Dışkının fotoğrafını atar mısınız?
Şekerli gıdalar veriyorsanız sakın vermeyin.
Yani bu konuyla ilgili aklıma gelen her şeyi yazdım.

Suluk catlaktir yada bir yerden sizinti yapiyor olabilir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sulukta kaçak yok ise E-coli olmuş kuşunuz. En tipik gösterge kuşun bünyesin su kaybından dolayı suluğu çok çabuk tüketmesi. Hiç beklemeyin İlaca başlayın. 1 gün suluğuna ercefuryl 2-3 damla. 4-5 gün Sulphamezathine veya enrocure veya veterinerin önereceği başka bir ilaç. 3 gün multivitamin. 3 gün Probiyotik şeklinde tedavi edin.

E- Coli olması için kanlı ishal olması gerekmiyor muydu?
Ayrıca E-Coli olursa kuş hareketsizleşir çünkü karın ağrısı ve kramplar baş gösterir
Sulukta kaçak yok ise E-coli olmuş kuşunuz. En tipik gösterge kuşun bünyesin su kaybından dolayı suluğu çok çabuk tüketmesi. Hiç beklemeyin İlaca başlayın. 1 gün suluğuna ercefuryl 2-3 damla. 4-5 gün Sulphamezathine veya enrocure veya veterinerin önereceği başka bir ilaç. 3 gün multivitamin. 3 gün Probiyotik şeklinde tedavi edin.

E- Coli olması için kanlı ishal olması gerekmiyor muydu?
Ayrıca E-Coli olursa kuş hareketsizleşir çünkü karın ağrısı ve kramplar baş gösterir
Güzel Kardeşim,
Senin hastalıkları, belirtilerini, başlangıç ve ağır dönemlerini iyice bir çalışman lazım. Ben şimdi bu cümlelerinin neresini düzelteyim? Kanlı ishal, Koksidiyozun en ağırlaşmış halidir, E-coli'nin değil. E-coli olan kuş ilk başlarda hemen hemen hiç belirti vermez. İlk belirtilerinden biri sulukta aşırı tüketim. (Sulukta su sızıntısı hariç). Sonraları durgunlaşır, kilo kaybeder.

Güzel Kardeşim,
Senin hastalıkları, belirtilerini, başlangıç ve ağır dönemlerini iyice bir çalışman lazım. Ben şimdi bu cümlelerinin neresini düzelteyim? Kanlı ishal, Koksidiyozun en ağırlaşmış halidir, E-coli'nin değil. E-coli olan kuş ilk başlarda hemen hemen hiç belirti vermez. İlk belirtilerinden biri sulukta aşırı tüketim. (Sulukta su sızıntısı hariç). Sonraları durgunlaşır, kilo kaybeder.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bilgilerimi pekiştirmek amaçlı interneti yokladım ve genel belirtilerin bunlar olduğunu gördüm.
36355

Ben hala E- Coli gibi oldukça zararlı bir bakterinin bu kuşta olduğu halde kuşun bu kadar az bir belirti göstereceğine inanamıyorum

Son düzenleme:
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bilgilerimi pekiştirmek amaçlı interneti yokladım ve genel belirtilerin bunlar olduğunu gördüm.
Ekli dosyayı görüntüle 36355

Ben hala E- Coli gibi oldukça zararlı bir bakterinin bu kuşta olduğu halde kuşun bu kadar az bir belirti göstereceğine inanamıyorum
E-coli kuşların herzaman bünyelerinde mevcut olan bir bakteridir. Bağışıklığın düşmesi ile (tüy dönemi, ortamda kirlenme, stres v.b.) birlikte sayı artar ve hafif ishal ile başlar. Aşırı su tüketiminde kuş artık belli eder size. Yani "Ben çok su içiyorum beni tedavi et diyor" sahibine. İnternette doğru yanlış birçok bilgiler var. Ama kuş bakımı tecrübe istiyor. Bu kuş ilk safhalarda hemen tedavi ile kilo kaybı bile olmadan kurtarılabilir.

E-coli kuşların herzaman bünyelerinde mevcut olan bir bakteridir. Bağışıklığın düşmesi ile (tüy dönemi, ortamda kirlenme, stres v.b.) birlikte sayı artar ve hafif ishal ile başlar. Aşırı su tüketiminde kuş artık belli eder size. Yani "Ben çok su içiyorum beni tedavi et diyor" sahibine. İnternette doğru yanlış birçok bilgiler var. Ama kuş bakımı tecrübe istiyor. Bu kuş ilk safhalarda hemen tedavi ile kilo kaybı bile olmadan kurtarılabilir.
Bu söylediklerinizi biliyorum ve hemen etki göstermediğinide biliyorum ama “ kuşum hareketli ve neşesi yerinde” diyor. Kuşlarımın hepsi hasta olduğu gibi neşeden kalıntı kalmıyor ve ileri safhaları olmadığını da biliyorum.
Ayrıca affedersiniz ama hangi hakla Tecrübemi sorguluyorsunuz? Hiç bir cümlemde sizin tecrübenizi sorgulamadım ama siz her cümlenizde benim tecrübemi sorguluyorsunuz konuşmaya bu şekilde devam edecekseniz lütfen daha fazla konuşmanın anlamı yok size katılmadığımı belli ettim ve bunda hiçbir sorun yok olmamalı...
Ayrıca arkadaş burada konu açmış fikir belirtilsin ve bilgilerden faydalanılsın diye...

Son düzenleme:
Bu söylediklerinizi biliyorum ve hemen etki göstermediğinide biliyorum ama “ kuşum hareketli ve neşesi yerinde” diyor. kuşlarımın hepsi hasta olduğu gibi neşeden kalıntı kalmıyor ve ileri safhaları olmadığını da biliyorum.
Peki,
"Kuşlar hasta olsalar bile yırtıcılar tarafından fark edilmemek için bunu belli etmezler" kuralını biliyor musunuz? Siz ölüm evresine gelmeden sanırım tedavi yapmayan bir bakımı benimsiyorsunuz.
Hayırlı Üretimler.

Peki,
"Kuşlar hasta olsalar bile yırtıcılar tarafından fark edilmemek için bunu belli etmezler" kuralını biliyor musunuz? Siz ölüm evresine gelmeden sanırım tedavi yapmayan bir bakımı benimsiyorsunuz.
Hayırlı Üretimler.
Hahahahha bunu da biliyorum kuşlarında bir karakterinin olduğununda farkındasınızdır umarım sizden bir ricam var konu açtığımda dikkat edin yorum yapmayın olur mu? Kuşlarımla ilgilenmemi sorguluyorsunuz hangi hakla?! O çok sevdiğiniz tecrübelerinizi benimle paylaşmayın gerçekten hiç ihtiyacım yok!
Hayırlı üretimler...

Son zamanlarda zayıfladı mı?
Ayrıca direkt bir tanıda bulunmak doğru olmayacaktır ama kuşlardan anlayan iyi bir veterinerde böbrek ve pankreas ı kontrol ettirmeniz iyi olabilir.
Dışkının fotoğrafını atar mısınız?
Şekerli gıdalar veriyorsanız sakın vermeyin.
Yani bu konuyla ilgili aklıma gelen her şeyi yazdım.
Dışkının fotoğrafını attım

Dışkının fotoğrafını attım
Kuşunuz çok güzel bu arada MaşaAllah.
Dışkının etrafında belirgin şekilde leke bırakması bakteri ya da mantar enfeksiyonu bulundurduğu anlamına gelir.
Genelde Antibiyotikle tedavi edilir bence veterinere gitmelisiniz çünkü her antibiyotik kullanımı her bakteride işe yaramaz.

Eğer veterinere gidemeyecekseniz
  • probiyotik verin
  • suyu her gün taze tutun ( olması gereken bu zaten)
  • suyuna sirke ekleyin (suyu asitleştirmek önemli) 3/4 suya (suluk) bir çay kaşığı kadar 3 saat sonra suyu yenileyin ama gün aşırı yapanlarda var
  • c vitamini vermeye dikkat edin
Bunlarla düzeleceğine inanıyorum düzelmezse tekrar haberdar edin.
Sağlıklı günler dilerim...

Son düzenleme:
Geri