Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum üşüttü ve hapşırınca tane tane yem döküyor

Arzu Eda

Yeni Üye
Muhabbet kuşum üşüttü ve hapşırıyor mukus çıkarıyor ve yeni farkettiğim, hapşırdığında tane tane 2 3 tane yem çıkarıyor ya ağzından ya da burnundan tam göremedim ve o çıkan yemler tane tane çıkıyor yapışık olmuyor nedeni nedir? Yemek yediğin de böyle geri çıkarırsa beslenmesinde sıkıntı mı olacak? Bu durumun nedenini ve tedavisini söylerseniz sevinirim, teşekkürler şimdiden.

Maalesef ülkemizdeki veterinerlerin bir çoğu, kuş konusunda yeterince bilgi sahibi olamayabiliyor.

Peki bir şey soracağım. Hapşırdığında ağzından yemler savurmasının nedeni nedir? Yemi sindiremiyor mu? Kursak mantarı belirtisi mi o şekilde davranması?
Kursak mantarında kuş kendisi kusar yemleri çıkarır, soğuk algınlığı durumlarından hapşırma tıksırma gibi durumlarda yemin kursaktan ağza gelmesi normaldir. Vitaform kullanımı sonrası bilgi veriniz durumuna bakalım.

Kursak mantarında kuş kendisi kusar yemleri çıkarır, soğuk algınlığı durumlarından hapşırma tıksırma gibi durumlarda yemin kursaktan ağza gelmesi normaldir. Vitaform kullanımı sonrası bilgi veriniz durumuna bakalım.
3. Gündeyim bugün vitaform kullanımında. Haber vereceğim size. Teşekkürler yardımlarınız için Allah razı olsun.

Bende o yüzden yemek yiyemiyor zayıflar diye düşünmüştüm..

Babamdan bir haber aldım kuşçu arkadaşıyla konuşmuş. Kuş kursak mantarı olmuş ve mikostatin markalı ilacı verin demiş. Ne kadar doğru sizce?

Kursak manatari olsa bile mikostatin zararlı
Merhabalar kursak mantarı için zararlı demişsiniz ama forumda birçok yerde bilgili diye düşündüğümüz insanlar bu ilacı öneriyor bende daha önce o önerilerden dolayı almıştım. Zararı nedir peki ve neden kimse söylemiyor sizin gibi de öneriyor?

Geri