Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum üst solunum yolu enfeksiyonu oldu

Sine83

Yeni Üye
Muhabbet kuşum üst solunum yolu enfeksiyonu oldu,veteriner antibiyotik ve vitamin verdi bir süre kullandım iyileşti gibi oldu fakat sürekli kabarık,ötmüyor,uçmuyor,vik vik ses çıkarıyo sadece,evde bir tek bana gelirdi bana bile yaklaştırmıyor,Kafesin alt kısmına inip gagasını arkaya çevirip uyuyor,nefes alırken burnundan pıt pıt ses geliyo,üç gün önce ölücek zannettim önce çığlık gibi öttü sonra kafesin altına indi öyle kaldı korkumdan bakamadım 10 dk sonra gayet hareketliydi ama burnu kanamıştı yemini yiyor hateketlerinde aşırı yavaşlama yok napıcam bilemedim

Muhabbet kuşum üst solunum yolu enfeksiyonu oldu,veteriner antibiyotik ve vitamin verdi bir süre kullandım iyileşti gibi oldu fakat sürekli kabarık,ötmüyor,uçmuyor,vik vik ses çıkarıyo sadece,evde bir tek bana gelirdi bana bile yaklaştırmıyor,Kafesin alt kısmına inip gagasını arkaya çevirip uyuyor,nefes alırken burnundan pıt pıt ses geliyo,üç gün önce ölücek zannettim önce çığlık gibi öttü sonra kafesin altına indi öyle kaldı korkumdan bakamadım 10 dk sonra gayet hareketliydi ama burnu kanamıştı yemini yiyor hateketlerinde aşırı yavaşlama yok napıcam bilemedim
Veteriner hangi ilacı verdi solunum yolu hastalıkları için Doksisiksin veya tetrasiklin grubu antibiyotikler kullanılır genellikle kuşun video resim ve Dışkı resimleri ekleyin buraya

antibiyotik ne verdiğini bilmiyorum,şırıngaya çekip verdi,resim video nasıl eklenir

antibiyotik ne verdiğini bilmiyorum,şırıngaya çekip verdi,resim video nasıl eklenir
Öncelikle solunum yolu rahatsızlığı kronik hale gelmiş ise malesef tedavisi yok denilecek kadar az dır insanlar da da böyledir en ufak bir soğuk algınlığı soğuk yiyecek vb durumda tekrar belirti verir kronik değilse bile çok dikkatli olmalısınız tekrarlamaya müsait bir hastalık

video ekledim dıştı fotografına izin verilmedi diyor,hep böle sessiz değil özellikle yem yerken vik vik ses çıkarıyor,yarın tekrar veterinere götürücem çünkü acı çekiyo gibi düşünüyorm şuan kafesin altına inip kuluçkaya yatmış gibi duruyor seslenince yukarı geliyor anlamadım

Durumu ilerlemiş gibi antibiyotikler 48 saat içerisinde etki göstermesi gerekir şayet 48 saat içerisinde belirgin bir düzelme yok ise solunum unda verilen ilaç pek etki etmez kuşun direnci baya düşmüş gibi enerji sini arttıracak besinler verin ıspanak havuç olabilir ilacinizin etken maddesini öğrenmeye çalışın

yarın veterinerden öğrenicem,gerekirse orda bırakıcam tedavisi için video yu sesli izlerseniz nefes alırken çıkan sesi duyarsınız,apartmana girdiğim anda ötmeye başlayan kuş şimdi ses çıkarmıyo gerçekten sinirlerim bozuluyo bu duruma peki son sorum bu solunum yolu enfeksiyonu ise insana bulaşırmı? Evde kemoterapi gören hastam var bu yüzden soruyorum

Durumu ilerlemiş gibi antibiyotikler 48 saat içerisinde etki göstermesi gerekir şayet 48 saat içerisinde belirgin bir düzelme yok ise solunum unda verilen ilaç pek etki etmez kuşun direnci baya düşmüş gibi enerji sini arttıracak besinler verin ıspanak havuç olabilir ilacinizin etken maddesini öğrenmeye çalışın
Abi ben söylim gittiği veteriner kuştan anlamıyor bence antibiyotik ve vitamin verip göndermiş arkadaşı

yarın veterinerden öğrenicem,gerekirse orda bırakıcam tedavisi için video yu sesli izlerseniz nefes alırken çıkan sesi duyarsınız,apartmana girdiğim anda ötmeye başlayan kuş şimdi ses çıkarmıyo gerçekten sinirlerim bozuluyo bu duruma peki son sorum bu solunum yolu enfeksiyonu ise insana bulaşırmı? Evde kemoterapi gören hastam var bu yüzden soruyorum
Yok bulaşmaz

Sesi dinlememe gerek yok aynı sorun benim kuşta da vardı o sesi monodoks ile kestim solunumu nispeten daha iyi ama tam geçtiğini söyleyemem hastalık bakteri kökenli olduğu için bulaşma riski vardır Hele ki kemoterapi gören hastaniz var ise risk daha da artar farklı bir odaya koyma şansınız var ise oraya alın çünkü bu bakteriler çok ufak toz zerreleri ile taşınır en iyisi hastaniz dan uzak tutun geçmiş olsun Allah şifa versin her iki hastaniza da inşallah

Teşekkür ederim,ayrı odada tutuyorum ama kendiniz yalnız hissetmesin diye arada alıyorum odaya almadıgım zamanlardada radyo açıyorum

Teşekkür ederim,ayrı odada tutuyorum ama kendiniz yalnız hissetmesin diye arada alıyorum odaya almadıgım zamanlardada radyo açıyorum
Hastanın yanına mümkün mertebe getirmemeye çalışın kuşlar her silkelendiginde dünya kadar toz zerresi saçar ortalığa hastaniz bu zerreleri soluyabilir solunum yolu hastalığı kolay geçen bir hastalık değil etkisi çok sonraları bile görülebilir

Veteriner hangi ilacı verdi solunum yolu hastalıkları için Doksisiksin veya tetrasiklin grubu antibiyotikler kullanılır genellikle kuşun video resim ve Dışkı resimleri ekleyin buraya
Arkadasın attıgı videodaki kuşun çıkardıgı sesi benim kuşta çıkarıyor ara sıra hapşırıyor acaba solunm yolu rahatsızlıgımıdır benim kusumdakide

Geri