Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum İshal!

KüçükMaviş

Yeni Üye
Arkadaşlar Muhabbet kuşum maviş bu gün biraz durgundu avizede kaparıp ııııı gibi kedi mırlama sesi gibi birşey çıkardı 3-4 saat sonra ishal yapmaya başladı o seslerin karın ağrısından olabileceğini düşünüyorum evde olan elmaları kesip verdim yemişmidir bilmiyorum elmayı ısırıp etrafa atıyor suyuna multivitamin kattım 7-8 damla yardımlarınızı bekliyorum....
Kuşum bu
Kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama sahibi bize 1 aylık diye vermişti sizde kaç aylıktır?
Bu arada başındaki çizgelerin bağzıları gözükmemiş dikkatli bakınca gagasının üstündede biraz siyah çizgiler var yıkayınca gözüküyor

IMG-20200425-145143

Arkadaşlar 2 saat boyunca göz altında tuttum kuşu ne yapıp ne yediğine baktım galiba daha yavru olduğu için herşeyi kemiriyor ve her bulduğunu yiyor aynı zamanda bazen dışkısını yiyor sizde mineral eksikliğindenmi faydalımı zararlımı ne yapmam lazım?
bu arada ishal sorununu elma sirkeli su ve elma ile çözdüm

Arkadaşlar 2 saat boyunca göz altında tuttum kuşu ne yapıp ne yediğine baktım galiba daha yavru olduğu için herşeyi kemiriyor ve her bulduğunu yiyor aynı zamanda bazen dışkısını yiyor sizde mineral eksikliğindenmi faydalımı zararlımı ne yapmam lazım?
bu arada ishal sorununu elma sirkeli su ve elma ile çözdüm

Sürekli dışkı yemesi vitamin ve kalsiyum eksikliğindendir. Kafesiniz mümkünse ızgaralı olsun değil ise sürekli temiz tutunuz. Haftada 1 Vitamin takviyesi yapınız kafesinde mevcut değilse kalamar kemiği yada mineral blok takınız.

Dışarı saldığınızda kendisi için zararlı olan birçok şeyi yiyebilir bu yüzden takip edip bişeyleri yememesine özen gösterin :”)

Sürekli dışkı yemesi vitamin ve kalsiyum eksikliğindendir. Kafesiniz mümkünse ızgaralı olsun değil ise sürekli temiz tutunuz. Haftada 1 Vitamin takviyesi yapınız kafesinde mevcut değilse kalamar kemiği yada mineral blok takınız.

Dışarı saldığınızda kendisi için zararlı olan birçok şeyi yiyebilir bu yüzden takip edip bişeyleri yememesine özen gösterin :”)
Adrian bu kalamar kemiğini benim kuş yerken tozu boğazına kaçtı heralde baya öksürdü kusuyo gibi yaptı korktum buna muadil ne takabilirim yada onu ezip sulayıp mamaya karıştırıp mı versem?

Geri