Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Artık Uçamıyor

Özgün Arda KOÇ

Yeni Üye
Başlıktada gördüğünüz gibi hiç uçamıyor 5 yaşında uçmaya yeltendiği anda yere çakılıyor kanatlarını açamıyor bile direk çakılı veriyor. Kendisi de farkında bu durumun bir yere gitmek istediğinde oraya bakarak ötüyor beni oraya götür dermiş gibi. Son bir aydır çok yemek yemeye başladı.

Bu normal duruşu

Bu da uçmaya çalıştığında olan olay
.
Bu kuş yağlı. Elinizde eğer hassas mutfak tartısı varsa kilosu nu tartın. Yemindeki aspur ve yulafı çıkarın. Ve de haftada 2 kez suluğuna 3 4 damla limon damlatın yağ yakmasına yardımcı olur.

Bu kuş yağlı. Elinizde eğer hassas mutfak tartısı varsa kilosu nu tartın. Yemindeki aspur ve yulafı çıkarın. Ve de haftada 2 kez suluğuna 3 4 damla limon damlatın yağ yakmasına yardımcı olur.
Ve de hareket etmesini sağlayın, koşsabile olur. :)

Kuşuma aspur yulaf vermiyordum zaten arada bir veriyordum yaklaşık bir buçuk aydır falan hiç vermedim. Her gün çıkartmak için uğraşıyorum zaten. Sadece çok yiyor bir yem kabını doldurduğumda normalde bir 3 4 güne bitiriyor ya da dibine yakınlaşıyordu bu sefer bitirmedi ama. Damlatacağım 3-4 damla.

Kuşuma aspur yulaf vermiyordum zaten arada bir veriyordum yaklaşık bir buçuk aydır falan hiç vermedim. Her gün çıkartmak için uğraşıyorum zaten. Sadece çok yiyor bir yem kabını doldurduğumda normalde bir 3 4 güne bitiriyor ya da dibine yakınlaşıyordu bu sefer bitirmedi ama. Damlatacağım 3-4 damla.
Tamam, hergün verdiğiniz yem miktarını azaltın. 1 yemek kaşığı kadar verin.

Geri