Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum asabileşti delircem

Hilal Ebrar

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle lütfen yardım edin çünkü tecrübem yok..
10 gün önce bir muhabbet kuşu aldım 1 aylık dediler ingilizmiş türü çok korkuyordu başlarda elimi kafese sokabiliyordum ama yem falan yedirdim elimden hatta. Aldığım petshopcu avucunla yakala elinde sev dedi denedim 3 gün önce baya korktu ısırdı geri bıraktım şimdi cok cirpiniyor kaçıyor hic bi sekilde yaklaşmıyor artık alısmazmı bana napmam gerekiyor lütfen yardım edin ..
Screenshot_20180928-015119.png

bu sanki bir aydan büyük gibi.elinize almayın zorla bu kuşların güvenini kaybetmenize neden olur.

Peki alışırmı bana tam olarak ne yapmam lazım ?
ben yaptıklarımı anlatıyım.önce 3 gün falan hiç dokunmadım sakin bir odada beklettim.daha sonra oturduğumuz odaya aldım elimi kafese soktum parmağıma gelene kadar önüne ısrarla tuttum.birkaç gün bu şekilde kafes içinde çalıştım.sonra küçük bir odada saldım ve kaçtıkca ısrarla elimi önüne tuttum zaten yorulup kaçmayı bırakıyor.şuan ben alalı 12 gün oldu sanırım ele geliyor kendini sevdiriyor ama daha tam istediğim seviyeyi yakalayamadım bu biraz sabır işi zaman alıyor.kolay bir yol daha var ama onu yapmak istemiyorum çok zorunda kalmadıkça uygulamak biraz insafsızca geliyor.yemlikleri akşamdan çıkar sabah kalkınca eline yem koy aç olduğu için geliyor.elden yemek yiyince daha çabuk alışıyor.dediğim gibi bu yöntemi tercih etmem zorunda kalmadıkça.birde tünekleri çıkaranlar falan var ama bana bunlar biraz insafsızca geliyor.
bu video yardımcı olacaktır.

ben yaptıklarımı anlatıyım.önce 3 gün falan hiç dokunmadım sakin bir odada beklettim.daha sonra oturduğumuz odaya aldım elimi kafese soktum parmağıma gelene kadar önüne ısrarla tuttum.birkaç gün bu şekilde kafes içinde çalıştım.sonra küçük bir odada saldım ve kaçtıkca ısrarla elimi önüne tuttum zaten yorulup kaçmayı bırakıyor.şuan ben alalı 12 gün oldu sanırım ele geliyor kendini sevdiriyor ama daha tam istediğim seviyeyi yakalayamadım bu biraz sabır işi zaman alıyor.kolay bir yol daha var ama onu yapmak istemiyorum çok zorunda kalmadıkça uygulamak biraz insafsızca geliyor.yemlikleri akşamdan çıkar sabah kalkınca eline yem koy aç olduğu için geliyor.elden yemek yiyince daha çabuk alışıyor.dediğim gibi bu yöntemi tercih etmem zorunda kalmadıkça.birde tünekleri çıkaranlar falan var ama bana bunlar biraz insafsızca geliyor.
bu video yardımcı olacaktır.

Peki teşekkür ederim

Hayirli olsun ama bu kus 1 aylik degil kesinlikle. Yavruluktan cikmis yada cikmak uzere tuy degisimine de girmis. Yandan birde resmini atarmisiniz

Geri