Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ayaklarının üzerinde durmadan uyuyor

bbbuketttsss

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bilgisayarımın üzerine resimde görüldüğü gibi yatıyor. Kuşların bu şekilde uyuması normal midir bir rahatsızlığı olabilir mi?
4BFDC854-41D3-42BE-A9CF-66A43D268924.jpeg

benimki normalde de yatıyor ama ne zaman bu şekil sürekli pc üstünde ya da sıcak yerde uyusa hastalığı var çıkıyor. tek ayak hep aynı ayak mı? 2 ayağını güçlü tutuyor mu? dışkısı nasıl?

Evet normalde tüneğinin üzerinde uyuyor, bazen tek ayak üzerinde. Normalde hareketli, enerjik bir kuş sürekli öter. Ötmediği zamanlarda da uyuyor genelde. İlk defa bu şekilde yattı.
Kafes tabanına tuvalet kağıdı veya kağıt havlu koyun dışkı yapsın onları net şekilde çekip atmanız daha iyi olur

C9CA3F17-D9D9-4EB7-9DDD-ABDE4A42A21F.jpeg

Dışkısı bu şekilde. Hep aynı ayak değil sanırım. Ama son günlerde ayaklarını çekip sallıyor.

elinizle karın alt kısımlarını narince bir kontrol edin büyüme var mı? sıcak hoşuna gidiyor olabilir dışkı normal duruyor büyük dışkıladığı oluyor mu?

En fazla resimdekinin 2 katı büyüklüğünde dışkılıyor. Böyle sıklıkla tüylerini kabartıyor. Ve bazen kafasını aynasına veya bir şeye yaslayarak uyuyor.
CBEE561E-199B-4ADE-A166-178B0F92C5DB.jpeg

Kuşa b vitamini takviyesi yapın ayaklar guclensin biraz

Muhabbet kuşum bilgisayarımın üzerine resimde görüldüğü gibi yatıyor. Kuşların bu şekilde uyuması normal midir bir rahatsızlığı olabilir mi? Ekli dosyayı görüntüle 46859

Evde 3 tane muhabbet kuşum var. Önce birisi klima ve kapı üstünde böyle yatmaya başladı. Diğer ikisi onun rahatlığını görünce aynı şekilde uyumaya başladı. Diğer 2 kuşum da benimle çok samimiler ve sürekli bilgisayar başında çalıştığımdan aynı durumu ben de yaşıyorum. O yüzden gelip kendileriyle ilgilenmem için özellikle bilgisayara yatıp ilgilenmemi bekliyorlar. Vitamin desteği gibi yapay ürünleri kullanmanızı önermem. Ama destek takviyesi isterseniz veterinerimizin de önerdiği gibi haftada bir, suluğuna bir damla kadar elma sirkesi katabilirsiniz. Suyu kokladığınızda keskin olmamalı koku.

Ekli dosyalar

• 20200526_130106.jpg
    20200526_130106.jpg
    211.3 KB · Görüntüleme: 58
Evde 3 tane muhabbet kuşum var. Önce birisi klima ve kapı üstünde böyle yatmaya başladı. Diğer ikisi onun rahatlığını görünce aynı şekilde uyumaya başladı. Diğer 2 kuşum da benimle çok samimiler ve sürekli bilgisayar başında çalıştığımdan aynı durumu ben de yaşıyorum. O yüzden gelip kendileriyle ilgilenmem için özellikle bilgisayara yatıp ilgilenmemi bekliyorlar. Vitamin desteği gibi yapay ürünleri kullanmanızı önermem. Ama destek takviyesi isterseniz veterinerimizin de önerdiği gibi haftada bir, suluğuna bir damla kadar elma sirkesi katabilirsiniz. Suyu kokladığınızda keskin olmamalı koku.
Elma sirkesi vitamin ihtiyacını karşılamaz, yanlış bilgi vermeyelim...

Kuşlar doğada olduğu gibi ev ortamında yeterli vitamin ihtiyaçlarını karşılayamadığı için vitamin takviyesi şarttır.

Kuşlar doğada olduğu gibi ev ortamında yeterli vitamin ihtiyaçlarını karşılayamadığı için vitamin takviyesi şarttır.

Elma sirkesini arada banyo suyuna 1 2 damla katıyorum. Onun dışında multivitamin var onu veriyorum arada. Erik, marul çok seviyor, sık sık yiyor bunlar vitamin ihtiyacını karşılar mı?

Vitamin ihtiyacı için değil destek için söylemiştim. Bağışıklık sistemleri için iyi geliyor.

Sarı kuşun yatışa bak yaa :D

Hocam arkadaş yapay vitaminleri önermem demiş sadece. Ki bencede haklı onun yerine ne kadar doğal vitamin yani sebze meyve mama takviyesi yaparsak okadar daha iyidir ;)

Geri