Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum aynı yere geri gidip duruyor.

egosga

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 60 günden küçük ve yaklaşık 2-3 haftadır bizimle, kuşumu elime alıştırabildim ama eski kafesi küçükken her gün dışarı çıkmak isterken şu an kafesini neredeyse 2 katına çıkardıktan sonra ve bir kaç oyuncak koyduktan sonra hiç dışarı çıkma isteği kalmadı, her gün elimi tümsek gibi kullanıp dışarı çıkartıyorum ama bi yarım saat sonra hemen kafesinin üstüne kaçıyor ve elimi tümsek olarak kullanırsam direk geliyor ama normal bir şekilde elimden kaçıyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim?

Kuşunuz oyuncakla oynamak için küçük, size alışmasını istiyorsanız tüm oyuncakları kaldırın. 3-4 aylık olana kadar çok sık ilgilenin kuşunuzla ki size iyice alışsın. Kuşunuzu elinize tam anlamıyla alıştırabilmek için, elinizden yem yedirin. Ayırca bir adet dal darı alıp işaret parmağınızın üzerindeyken yedirmeye çalışın. Bu işlemleri 10-15 gün tekrarladıktan sonra kuşunuz size tam anlamıyla alışacaktır. Oyuncakları 5-6 aylık olduktan sonra yani ergenliğe girdikten sonra verebilirsiniz.

Not: Bu süre zarfında kuşunuzun yakınlarındayken ani hareketler yapmaktan kaçının.

Kuşunuz oyuncakla oynamak için küçük, size alışmasını istiyorsanız tüm oyuncakları kaldırın. 3-4 aylık olana kadar çok sık ilgilenin kuşunuzla ki size iyice alışsın. Kuşunuzu elinize tam anlamıyla alıştırabilmek için, elinizden yem yedirin. Ayırca bir adet dal darı alıp işaret parmağınızın üzerindeyken yedirmeye çalışın. Bu işlemleri 10-15 gün tekrarladıktan sonra kuşunuz size tam anlamıyla alışacaktır. Oyuncakları 5-6 aylık olduktan sonra yani ergenliğe girdikten sonra verebilirsiniz.

Not: Bu süre zarfında kuşunuzun yakınlarındayken ani hareketler yapmaktan kaçının.
Dal darı hakkında dediğinizi deneyeceğim, zaten elimden yemeyi neredeyse öğrendi sayılır ama küçük bir harekette hemen geri adım atıyor. Bu arada oyuncağın küçük yaşta verilmesinin ne sorunu oluyor? Oyuncak dediğim salıncak ve bir tane halka

Dal darı hakkında dediğinizi deneyeceğim, zaten elimden yemeyi neredeyse öğrendi sayılır ama küçük bir harekette hemen geri adım atıyor. Bu arada oyuncağın küçük yaşta verilmesinin ne sorunu oluyor? Oyuncak dediğim salıncak ve bir tane halka

Deneyin mutlaka, olumlu bir sonuç alacağını düşünüyorum. Küçük yaşlar (ilk 3-4 ay) kuşlar için en iyi eğitim zamanları olduğu için sakıncalı, kuş ilgisini sizin yerinize bir oyuncağa, salıncağa veya herhangi bir nesneye verdiğinde ömür boyu o nesneden ayrılmayabilir.

Geri