Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bağırıyor

Cicikuş limon

Yeni Üye
Merhaba,
3 hafta önce 2 aylık erkek muhabbet kuşu aldım. Eve yavaş yavaş alışıyor diye düşünüyorum. Bugün bağırmaya başladı. Normal ötmek değil de çığlık gibi. Sürekli hareket halinde. Dün salıncak takmıştım. Sevmedi gitmiyor ve erkendir diye çıkardım. Hasta olmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım? Dışkısı olması gerektiği gibi. Yemi suyu tam. Önceden elime aldığımda üstümde falan duruyordu şimdi gelmiyor.

Sanırım haklıymışsınız. Video için bir türlü yakalayamadım. Ama bağırışmalardan sonra ilgi gösterincrie sakinliyor.

Teşekkür ederim :)

Kuşlar ilgi delisi hayvanlar. Kendinize ve kafes dışına çıkarmaya çok alıştırırsanız ortalığı yıkarcasına ötüyorlar. Kısır döngüye giriyorsunuz. Doğaları gereği çok oyuncular. Sürekli kafes dışına çıkarıp ilgilenirseniz iyi olur, ilgilenememe gibi bir durumunuz varsa yanına eş almanızı öneririm ☺️

Daha yeni aldığım için ürkütmeyeyim biraz alışsın diye düşündüm ilk. Ama onunla uğraşınca konuşunca kesiliyor bağırması. Evden çalışıyorum ilgilenmeyi seviyorum. Ama büyünce eş alacağım teşekkür ederim ☺️ hatta aramızda bir şifre bile oluştu. Bir kere bana bakıp bağırınca gidiyorum yanına susuyor 😂

Daha yeni aldığım için ürkütmeyeyim biraz alışsın diye düşündüm ilk. Ama onunla uğraşınca konuşunca kesiliyor bağırması. Evden çalışıyorum ilgilenmeyi seviyorum. Ama büyünce eş alacağım teşekkür ederim ☺️ hatta aramızda bir şifre bile oluştu. Bir kere bana bakıp bağırınca gidiyorum yanına susuyor 😂
Hahah maşallah. Benimkilerde öyle çıkarmayınca kafesi parçalamak istiyorlar. Uzun ömrü olsun inşallah 💓

Geri