Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana alışır mı?

Ryderkusu

Yeni Üye
Arkadaşlar dün halamdan aldım .. kuş halamda kafesi açar açmaz uçuyordu ele konuyordu şimdi ben aldım duvara koydum kafesten cikmiyor kac günde alışır birde kaç yaşında olabilir cinsiyeti nedir herkes farklı birşey diyor ne olur..

Ekli dosyalar

• P_20180701_130812_vHDR_On.jpg
    P_20180701_130812_vHDR_On.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 30
Disi üremeye yatkın bir kuş size alısır ama hep korkabilir ele alıskın degilse

Erkek diyorlar ondan diyorum bide kaç yaşında olaboola

1 1.5 olabilir erkek olması için cere kısmı masmavi olması gerekli

Kuş dişi bence de. Yaşı da 9 aylık civarı gibi geldi bana. Size alışır bol ilgi gösterin, oyunlar oynayın.

Dostlar kafesten çıkmak istiyor herhalde ama alalı 1 gün oldu bide ben bunu dün aaldim kafese geri girdi hemen kaç gün sonra kafesten cikariyim .. aldigim yerde güzel uçuyordu burda ucmuyor

Ortamda gerekli güvenlik önlemlerini alarak en kısa zamanda kafes dışına çıkarmanızı öneririm

Bu aynı kuş sanırım. Halanıza neden geri vermiyorsunuz? Verin. Hem orada ele konan enerjik bir kuşmuş yazık olmasın da eski enerjisine kavuşsun.

Arkadaşlar dün halamdan aldım .. kuş halamda kafesi açar açmaz uçuyordu ele konuyordu şimdi ben aldım duvara koydum kafesten cikmiyor kac günde alışır birde kaç yaşında olabilir cinsiyeti nedir herkes farklı birşey diyor ne olur..
Geri almazlar , onlarda balkonda bulmuş.
Merhaba. Halanızda ele konan kuş neden sizde ele gelmesin? Sadece ortamı değiştiği için korkuyor. Bir süre kafesten çıkarmayın çevresini gözlemlesin. Ayrıca bazen kuşlar korktuklarında ele geliyorlar. Ancak sonra alışınca bağımsız olmak istiyorlar. Yükseğe uçuyorlar. Biraz kuşunuzun kişiliğiyle ilgili bir durum. Bol bol konuşun. Size alışsın. Sonra kuşunuz belirleyecek size gelmek isteyip istemediğini. Bazı kuşlar kafesten çıkmak istemez bazısını kafese koyamazsınız. Huy meselesi.

Geri