Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana bir türlü alışamadı...

alışmaz ve senı kandırmışlar bu dişi konusması ımkansız yaşıda gecmiş zaten birde paryla aldıysan gerı ver kusun en fazla 1 senesı kalmıs yası buyukse .alıştırmak ve konuşmasını ıstıyorsan yeme yeni düşmüş ,erkek alman gerek gıt gerı ver ..
:mad::confused:

Yalnız kuş ağır tüyde . İlk önce tüyden çıkmasına yardımcı olmanız lazım. Daha sonra ilgilenirseniz bir ihtimal alışır zor ama. Takas ederek yavru bi kuş ile değiştirebilirseniz daha iyi olur.

Benim kuşumu alalı 2.5 hafta gibi bir süreç oldu. Her gün saatlerce konuşuyorum. Parmak takibi egzersizleri yaptıyıroum ama daha ne elime geliyor. Ne konuşmama karşılık veriyor. Yaşı daha ufak araştırmalarım sonucunda görsel ekliyorum. Yem olarak versele laga kullanıyorum. Hiç bir şeyi eksik değil vitaminlerine kadar takip ediyorum. Mutlu olması için kendimi paralıyorum. Gece oldu mu biraz sakinleşiyor parmağıma geliyor ama gündüz kafesin kapısı bile açsam tedirgin olup kendini aşağı atıyor, fırıldak gibi kafeste dört dönüyoruz. Üzülmeye başladım artık.

Araştırıyorum, videolar izliyorum. Her şeyi deniyorum ama nafile.

Ekli dosyalar

• 70514197_2480819855483915_851335184618881024_n.jpg
    70514197_2480819855483915_851335184618881024_n.jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 14
alışmaz ve senı kandırmışlar bu dişi konusması ımkansız yaşıda gecmiş zaten birde paryla aldıysan gerı ver kusun en fazla 1 senesı kalmıs yası buyukse .alıştırmak ve konuşmasını ıstıyorsan yeme yeni düşmüş ,erkek alman gerek gıt gerı ver ..
:mad::confused:
Kuşu komşumuz verdi onların muhabbet kuşları konuşmayı bıraktı diye bize verdiler. Şuan omzumda duruyor arada kafası eserse uçup geliyor omzuma ama ele gelmiyor.

Benim kuşumu alalı 2.5 hafta gibi bir süreç oldu. Her gün saatlerce konuşuyorum. Parmak takibi egzersizleri yaptıyıroum ama daha ne elime geliyor. Ne konuşmama karşılık veriyor. Yaşı daha ufak araştırmalarım sonucunda görsel ekliyorum. Yem olarak versele laga kullanıyorum. Hiç bir şeyi eksik değil vitaminlerine kadar takip ediyorum. Mutlu olması için kendimi paralıyorum. Gece oldu mu biraz sakinleşiyor parmağıma geliyor ama gündüz kafesin kapısı bile açsam tedirgin olup kendini aşağı atıyor, fırıldak gibi kafeste dört dönüyoruz. Üzülmeye başladım artık.

Araştırıyorum, videolar izliyorum. Her şeyi deniyorum ama nafile.
Harbi sıkıntılı iş muhabbet kuşu beslemek, sevimli oluyorlar ama sorunları da bitmiyor. O salıncağın aynısını kuşçu da görmüştüm fiyatı 5 TL'ydi fazla kullanıyor mu senin ki?

@lasombra Yanlış anlamayın ama 2.5 hafta süre kuşu konuşturmak için yeterli değildir. Ben kuşumu 2-3 ayda konuşturabildim ses kaydı dinlettiğim halde. Sabretmeniz gerekir. Ele alıştırma ile ilgili bir sürü video var onlardan yararlanabilirsiniz. Egzersizlere kafes içerisinde başlamanız daha yararlı olacaktır. Elinizden korkmamasını sağlamanız gerekiyor. Avucunuza yem koyun kafeste ani hareket yapmadan bekletin illa ilgi gösterecektir. Yeni alınan kuşu 1 hafta çıkarmayı önermiyorlar kafese, ortama alışması açısından.

@HÜDHÜD Yüz ve çevresine bakarsanız diken ince çubuk gibi tüy kapsülleri olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca tüy zamanlarında kafes tabanında felan çok fazla tüy bulunabiliyor.

@lasombra Yanlış anlamayın ama 2.5 hafta süre kuşu konuşturmak için yeterli değildir. Ben kuşumu 2-3 ayda konuşturabildim ses kaydı dinlettiğim halde. Sabretmeniz gerekir. Ele alıştırma ile ilgili bir sürü video var onlardan yararlanabilirsiniz. Egzersizlere kafes içerisinde başlamanız daha yararlı olacaktır. Elinizden korkmamasını sağlamanız gerekiyor. Avucunuza yem koyun kafeste ani hareket yapmadan bekletin illa ilgi gösterecektir. Yeni alınan kuşu 1 hafta çıkarmayı önermiyorlar kafese, ortama alışması açısından.

Konuşmasını beklemiyorum da ele alışması için yeterli bir süreydi gibi geldi. Milletin ki 2*3 günde hemen alışıyor.

Kuşu aldığınızda kaç aylıktı ? Yeme düştükten sonra alanlar tabi kolay alıştırabiliyor. Bizler gibi onlarında kendi değişik davranış biçimleri var bazıları kolay alışır bazıları bir süre sonra bazıları hiç alışmaz.

@HÜDHÜD Evet onlar tüy kapsülü diken gibi görünür. Tüyden çıkarma ile ilgili videolar ve makaleler okumanızı tavsiye ederim.

Konuşmasını beklemiyorum da ele alışması için yeterli bir süreydi gibi geldi. Milletin ki 2*3 günde hemen alışıyor.
Resmini buraya attım klavye üstünde duran mavi muhabbet kuşu var onu kardeşim yıllar önce alıp geldiydi o zamanlar pek anlamazdım muhabbet kuşu bakmaktan hiç araştırmada yapmamıştım bana alışsın diye bir çabada göstermemiştim ama hemen alıştı elime gelmeye başladı çok kısa sürede. Oda dişiydi baya şımarıktı, kafesin kapısı açık dururdu sabah olur olmaz uyurken bile uçup gelirdi yanıma, usluydu da.

Resmini buraya attım klavye üstünde duran mavi muhabbet kuşu var onu kardeşim yıllar önce alıp geldiydi o zamanlar pek anlamazdım muhabbet kuşu bakmaktan hiç araştırmada yapmamıştım bana alışsın diye bir çabada göstermemiştim ama hemen alıştı elime gelmeye başladı çok kısa sürede. Oda dişiydi baya şımarıktı, kafesin kapısı açık dururdu sabah olur olmaz uyurken bile uçup gelirdi yanıma, usluydu da.

Deme öyle şeyler. Eskiden bilgisizken baktığımız kuşlar daha sıcak kanlıydı. Acaba şimdi bilgilendik üstüne titriyoruz diye mi böyle oluyor :( Üstüne çocuğum gibi titriyorum. Elimi görünce kaçıyor başlıyor dönmeye.

-Kafes tabanında tüy yok
-Halsizlik ve başka rahatsızlıkları yok
Şimdi kuşum tüye girmiş ama üstteki belirtiler yok kafasındaki beyazlıklar dışında şimdi öylece bıraksam bir sıkıntı olur mu? Yada vitamin alsam aldığım vitamin ne kadar gidecek? Ben masrafta yapmak istemiyorum fazla.

P_20190923_125447.jpg

Yulaf verebilirsiniz. Marketlerde satılan yulaflardan değil yalnız. Petshop yada yem satan yerlerden az miktardan yulaf alabilirsiniz. Banyo yaptırabilirisiniz.

Yulaf verebilirsiniz. Marketlerde satılan yulaflardan değil yalnız. Petshop yada yem satan yerlerden az miktardan yulaf alabilirsiniz. Banyo yaptırabilirisiniz.
Yulaf kepeği olur mu mamasına katmak için? Az miktarda satan yok 600 gramlık paketlerde satıyorlar. Parfüm şişesine su katıp içine de azıcık elma sirkesi koyup üzerine sıktım. Süpürge tohumu ne oluyor aynı yulafa benziyor ama yulaf değilmiş. Birde 30 ml'lik b vitamini alsam ne kadar sürede biter kaç kullanımda faydası olur.

Ballı kraket vermenizi tavsiye etmem hiçbir yararı olmayan kimyasal ... onun yerine kızıl dal darı verin. Yada elinize aspur koyun onu seviyorlar
İsterse en kaliteli marka olsun genede ballı kraker güvenilir değil. Onun yerine kuşunuza haftada 1 yumurta maması yapın tarifleri sitede mevcut
Kuş çok sevdi iştahla yiyor ballı krakeri birde gerçekten zararlı ise muhabbet kuşu satanlar bu ürünü satmamalı onlara güvenip de alıyoruz sonuçta. Marketlerde satılan bizim yediğimiz ballar bile gerçek bal değil glikoz, glikoz şurubu, fruktoz şurubu, şeker gibi maddeler var içlerinde. Biz muhabbet kuşlarından dahada sağlıksız besleniyoruz. Çok fazla evhamlı olmaya gerek yok aksi takdirde muhabbet kuşu yada herhangi bir hayvan beslemek zevkten çok derde dönüşür.

Kuş çok sevdi iştahla yiyor ballı krakeri birde gerçekten zararlı ise muhabbet kuşu satanlar bu ürünü satmamalı onlara güvenip de alıyoruz sonuçta. Marketlerde satılan bizim yediğimiz ballar bile gerçek bal değil glikoz, glikoz şurubu, fruktoz şurubu, şeker gibi maddeler var içlerinde. Biz muhabbet kuşlarından dahada sağlıksız besleniyoruz. Çok fazla evhamlı olmaya gerek yok aksi takdirde muhabbet kuşu yada herhangi bir hayvan beslemek zevkten çok derde dönüşür.
Sağlıksız beslendiğimiz için hasta oluyoruz:) hormonlu gıdalar vs coğaldıkca insanlarda cıkan hastalıklar günümüzde ortada. Sizin tercihiniz tabi ki ben sadece fikrimi söyledim.

Açık satan yerler var. 1 Kg 9-10 tl civarı zaten yarım kilo alsanız yeter bir süre.

Geri