Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana bir türlü alışamadı...

İlk defa muhabbet kuşu besleyecekler sizlere tavsiyem dışarı fazla alıştırmayın dışarı fazlada salmayın, kuşun kafesinin kapısı kapalı olduğunda dışarı çıkmak için kafeste deli deli dolanıyor. Diş fırçalıyordum odaya girdiğimde bi baktım kuş kafasının yarısını demirlerin arasından çıkarmaya çalıştığını gördüm eğer görmeseydim sıkışıp kalacaktı.
Omzumdan ayrılmayan kuş bugün mutfakta aniden uçup gitti konacak yer bulamadı sonra gitti içi yağ dolu tencerenin içine düştü bende gidip o anki panikle lavaboda yıkadım sonra havluyla kurulayıp güneş vuran bir yere koydum, kuş tir titriyordu bir sıkıntı olmaz değil mi? Yaz gününde yıkanan kuşlarda titriyor mu?

Sıcak bir yere alın. Kafesin üstünü tül benzeri bir şeyle örtün. Hava akışı olmasın. Kendi odası dışında hiç bir yerde salmıyorum ben. Mutfak falan çok tehlikeli yerler.

Sıcak bir yere alın. Kafesin üstünü tül benzeri bir şeyle örtün. Hava akışı olmasın. Kendi odası dışında hiç bir yerde salmıyorum ben. Mutfak falan çok tehlikeli yerler.
[/QUOTE
Sıcak bir yerde duruyor şuanda. Kuş için mutfakta kafes dışında duracağı tünek yapıyordum bi anda uçtu gitti, sabah kalkar kalkmaz omzuma uçuyor zar zor elime alıp kafesine koyabiliyorum bide omzumda durunca elbiseyi yoluyor. Kaşınıp duruyordu zaten elma sirkeli su kaşıntısını geçirmedi inşallah bu sebeple kaşıntısı geçer. Kaşıntısı için ilaç alıp kullansan yine kaşınıp durur mu? Bit olduğunu anlamak için altına beyaz peçete koydum bite rastlamadım hiç yinede kaşınıyor.

İlk defa muhabbet kuşu besleyecekler sizlere tavsiyem dışarı fazla alıştırmayın dışarı fazlada salmayın, kuşun kafesinin kapısı kapalı olduğunda dışarı çıkmak için kafeste deli deli dolanıyor. Diş fırçalıyordum odaya girdiğimde bi baktım kuş kafasının yarısını demirlerin arasından çıkarmaya çalıştığını gördüm eğer görmeseydim sıkışıp kalacaktı.
Omzumdan ayrılmayan kuş bugün mutfakta aniden uçup gitti konacak yer bulamadı sonra gitti içi yağ dolu tencerenin içine düştü bende gidip o anki panikle lavaboda yıkadım sonra havluyla kurulayıp güneş vuran bir yere koydum, kuş tir titriyordu bir sıkıntı olmaz değil mi? Yaz gününde yıkanan kuşlarda titriyor mu?

dışarı fazla çıkarılmayan kuş nereye uçacağını konacağını bilemez. benim kafesin kapısını kırmıştım ben istediği zaman girip çıkabilsin diye. 7 senemiz gayet güzel geçti vefatına kadar. gece uyumaya yakın saatini biliyodu. ben ışığı kapayama gidince kapıyacağımı bildiğinden kendi girerdi. yani çok iyi adapte oluyolar sizin yaşam koşullarınıza. salın gezsin istediği gibi. ömrünü kafeste hapis geçireceğine güzel geçirsin. sonra ömrünü doldurunca vicdan azabı çekmeyin hemde. sıcak biryere alın kuşu da titremesin. yanında cam çerçeve açmayın kapalı odaya koyun

Kuşun tüyleri hala düzelmedi yağ herhalde çıkmadı dünden beri tüy düzeltmekle uğraşıyor yemde yemiyor. Tekrar yıkayacam nasıl yıkayayım yağı kuşa zarar vermeden nasıl çıkartırım? Bir şekilde halletim arkadaşlar yağ yüzünden düzelmeyen tüylerde düzgünce kuruyup açıldı gerisini de kendisi düzeltecek yıkadığım zaman oda derecesi 26-28 arasındaydı üşümemesi için yeterlidir herhalde şuan titriyor gibi bir hali var tüylerini düzeltmeye başlamadı daha sanki halsiz gibi. Bu bana ders oldu!

Son düzenleme:
Kuş yağın içine düştükten sonra 2 defa yıkadım tüyleri bu halde kaldı, kuşun yeşil tüyleri sarı tüyleri gibi düzgün bir biçim almadı bir türlü tekrar yıkasam mı dursun mu? Kuş uçabiliyor yine yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı ama eskisinden biraz daha az yiyor ve az ötüyor. Yıkadıktan sonra bu havada zor kuruyor ve 1 gün boyunca tüy düzeltmekle uğraşıyor birde yıkanmaktan çok korkuyor. Kuşu ılık suda dalinin kalıp sabunuyla yıkamıştım. Yıkadıktan sonra kafasındaki beyaz tüylerde gitti.
P_20191002_134956.jpg

Son düzenleme:
Kuş yağın içine düştükten sonra 2 defa yıkadım tüyleri bu halde kaldı, kuşun yeşil tüyleri sarı tüyleri gibi düzgün bir biçim almadı bir türlü tekrar yıkasam mı dursun mu? Kuş uçabiliyor yine yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı ama eskisinden biraz daha az yiyor ve az ötüyor. Yıkadıktan sonra bu havada zor kuruyor ve 1 gün boyunca tüy düzeltmekle uğraşıyor birde yıkanmaktan çok korkuyor. Kuşu ılık suda dalinin kalıp sabunuyla yıkamıştım. Yıkadıktan sonra kafasındaki beyaz tüylerde gitti.
Ekli dosyayı görüntüle 42394
Bundan sonra tüylere müdahele etmeyin. Aslında su ve sabunla sizin yıkamanız doğru değil kuşlarımız banyolukta kendileri sade su ile yıkanmalı ama siz yağdan dolayı bu uygulamayı yapmışsınız. Suluğundaki tam dolu suyuna üç damla limon damlatıp bu uygulamayı iki gün yapabilirsiniz. Cereyandan ve soğuktan koruyun.

Geri