Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana hâlâ alışmadı ne yapmalıyım??

Zeynep235

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta oldu alalı muhabbet kuşumu ve yemeğini her zamn düzenli veriyorum. 3-4 aylık kendisi. Ama hâlâ bana alışmadı. Sürekli youtube dur Googledaki sitelerdir hepsine baktım dediklerini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama nafile parmağımı kafesin içine sokup biraz bekliyince parmağımla hafiften ayağına dokunuyorum ve ara sıra parmağıma çıkıyo ama bu kadar başka bi şey yok ve kafesten çıkarınca kesinlikle bana gelmiyor ne yapmalıyım
Screenshot_2018-01-14-23-59-48.jpg

Bence sürekli kafesin kapısı açık dursun, salıncak dışında bir şey bulunmasın kafeste. Akabininde dışarıda bir salıncak kurabilirsiniz, oraya konmayı öğretirsiniz, beraber oynarsınız. Asla kızmayın, ceza olarak kafesekapatmayın ya da ışığı kapatıp öyle yakalamayın. Güzel bir kuş, detaylar ve dışarıdaki salıncak hakkında vs istersneiz bu konuya da bir bakabilirsiniz elbette bir sürü konu ve bilgi de dediğiniz gibi vardır, bu da sadece bir örnektir:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mesele-sevgi-sakuram.62746/

Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Merhaba. Cok guzel bir kus oncelikle saglikla buyut. Kusun senden korkmamasini saglmak icin elinden geleni yapmalisin. Once elinden parmklarindan korkmamasini sagla. Ben bi yontem kullandim ve cok cabuk ise yaradi seninle paylasamka isterim. Umarim vaktin vardir bunu yapmak icin. Bi kac gun yapsan ise yarar diye duaunuyorum.
Kafesteki tuneklerkn hepsini kaldirdim ve tek elimi icine soktum kafeain. Kusun konabilecegi bir yer yoktu elim diainda. Dakikalarca tellwrde asili bekledi. Cok inatcidir benim oglum. Sonra elime konmaya basladi ama cekingendi. Sonra isirmaya basladi acaba zarar verirmiyim diye. Daha sonra elimi tunek gibi kullandi. Elimden ywm.yedi. kolumu kafwain iainde 1 saat tuttum ama.. bunu 2 kerw faln yaptim. Elimi ne zman uzatsam gelmege basladi. Dene istersen :)

Merhaba. Cok guzel bir kus oncelikle saglikla buyut. Kusun senden korkmamasini saglmak icin elinden geleni yapmalisin. Once elinden parmklarindan korkmamasini sagla. Ben bi yontem kullandim ve cok cabuk ise yaradi seninle paylasamka isterim. Umarim vaktin vardir bunu yapmak icin. Bi kac gun yapsan ise yarar diye duaunuyorum.
Kafesteki tuneklerkn hepsini kaldirdim ve tek elimi icine soktum kafeain. Kusun konabilecegi bir yer yoktu elim diainda. Dakikalarca tellwrde asili bekledi. Cok inatcidir benim oglum. Sonra elime konmaya basladi ama cekingendi. Sonra isirmaya basladi acaba zarar verirmiyim diye. Daha sonra elimi tunek gibi kullandi. Elimden ywm.yedi. kolumu kafwain iainde 1 saat tuttum ama.. bunu 2 kerw faln yaptim. Elimi ne zman uzatsam gelmege basladi. Dene istersen :)
Bunu ben de deneyeceğim mutlaka, çok sağolun gerçekten..

İyi fikirmiş yardımın için sağol mutlaka deniycem

Bak kafes içinde parmağına almaya eğit önce.Böyle parmağını tünek gibi yap ve göğsünden, doğru ittir o da düşüceğini sanıp parmağına konar.Kuş 4-5 saniye kalsın parmağında.Bunu yine tekrarla.Dışarda yine gelmesi lazım parmağına.Bu sefer omzuma nasıl alıştıracağım dersen bu sefer de parmağına al yine omzuna koy direk kaçar çok normal.Kuşu korkutmadan yine parmağına al yine koy.Kuş eninde sonunda omzuna konar.Parmağına alıştırırsan sen parmağını tünek gibi yapdığın zaman direk kendisi gelir ilerde :)

Rica ederim. Umarim ise yarar sizde de :)
Ben tavsiyeniz üzerine bugün söylediğinizi denedim ve gerçekten çok işe yarıyor. Yarın tekrar yapacağım.. Artık elimden fazla korkmuyor sadece parmağıma geldikten sonra yavaşça çıkarmaya çalışınca kafesin kapısından, hemen iniyor elimden.. Umarım zamanla onuda aşarız.:) Teşekkürler tekrar..

Merhaba acil ve önemli bi sorunum var daha yeni fark ettim kuşunun kanadını hafiften kaldırdım ve altında siyah bi şeyler gördüm bu ney acil cevplarısan sevinirim çok endişeliyim

Merhaba acil ve önemli bi sorunum var daha yeni fark ettim kuşunun kanadını hafiften kaldırdım ve altında siyah bi şeyler gördüm bu ney acil cevplarısan sevinirim çok endişeliyim
Fotoğraf atarsanız size daha rahat yardımcı olabilirler..

Geri