Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana ilgisiz davranıyor artık benden soğudu

Demirhan yakut

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olucak ben 1 yıl önce arladaşımdan yaşlı erkek bir muhabbet kuşu almıştım kuş insanlarla olmaya alışkındı ben ellerimi yıkamak için suyu açtığımda direk geliyodu suyu içiyodu sürekli peşimden geliyodu sürekli bana konuya benle ilgileniyodu ötüyodu ona çok bağlıydım yanlızlık çekmemesi için ona yavru dişi bir kuş aldım ve ondan sonra benle hiç ilgilenmedi konmadı konuşmadı bu neden oldu acaba?

Kuşlar böyledir yanına eş geldi mi etrafından ilgiyi keser. Yalnız yanına yavru almak doğru bir karar mı bilemedim. Eğer erkek kuş kızışmışsa yavruya rahat vermez belki döver

kardeş çok büyük yanlış yapmışsın ona bir arkadaş almışsın bu aynı zamanda kafesine ayna takmak gibidir hatta birbirlerini sevdiyseler çiftleşirlerde

Sanırım kuşun karakteri ve önceki yaşantıları ile ilgili bir durum. Evcil erkek muhabbet kuşumla yeterince ilgilenemediğim için yanına eş aldım, gayet iyi anlaşıyorlar, uzun zamandır da rutin bakımları haricinde neredeyse hic ilgilenmiyorum. Ancak kafesten çıkardığımda eşinin yüzüne bile bakmıyor, dişi bana alışkın olmadığı için yanıma gelmiyor ama erkek de benim yanımdan ayrılmıyor. Belki de yaşı ilerledikten sonra yanınıza aldığınız için aranızdaki bağ yeterince güçlenmemiş olabilir

Yeni kuş aldığıma pişman oldum mavi kuş başta aynı kafeste onla duruyodu onun gözünü kakıyodu normalde aynı kafeste anlaşamıyolar kavga ediyolar kafesten dışarı çıktıklarında hiç bir sorun yok bide ben yemek yerken kafesi açık bırakıyorum gelsin konsun diye bu arada maviş mavi olan eski kuşum limon yeni sarı kuşum maviş geliyo elimden yemek yiyo sarısıda geliyo sarısı yerken maviş onun gözünü kakıyo üzerine yürüdüğünü gördüm kafeslerini ayırdım anlaşamadıkları iki konu var biri yemek biri aynı kafeste olmak dışarda gayet iyi anlaşıyolar maviş nereye giderse limon oraya konuyor limon nerdeyse maviş oraya konuyor hep beraberler neden böyle kafeslerini ayırdım

Yeni kuş aldığıma pişman oldum mavi kuş başta aynı kafeste onla duruyodu onun gözünü kakıyodu normalde aynı kafeste anlaşamıyolar kavga ediyolar kafesten dışarı çıktıklarında hiç bir sorun yok bide ben yemek yerken kafesi açık bırakıyorum gelsin konsun diye bu arada maviş mavi olan eski kuşum limon yeni sarı kuşum maviş geliyo elimden yemek yiyo sarısıda geliyo sarısı yerken maviş onun gözünü kakıyo üzerine yürüdüğünü gördüm kafeslerini ayırdım anlaşamadıkları iki konu var biri yemek biri aynı kafeste olmak dışarda gayet iyi anlaşıyolar maviş nereye giderse limon oraya konuyor limon nerdeyse maviş oraya konuyor hep beraberler neden böyle kafeslerini ayırdım
birbirlerine alışamadıkları için olabilir bir süre gözlemleyin eğer kavga devam ediyorsa ayırma yöntemi uygulayın birbirine uzak olan ancak birbirlerini görebilecekleri ayrı kafeslere alın 2-3 hafta sonunda aynı kafese alın ve dışarı çıkarmayın eğer hala devam ederse dişiyi değiştirmeniz gerekebilir değiştirecek olursanız petshopta salma kafese bırakın 1-2 gün orada kalsın kendi eşini kendi seçsin daha sonra seçtiği anlaştığı dişiyi satın alın arkadaşın dediği gibi yavru olduğu için tercih etmemiş sevmemiş olabilir eşini isterseniz ayırma yöntemini deneyin zaman kaybetmek istemezseniz salma kafes yöntemiyle yeni dişi alın erkek kuşunuz büyük sizin seçtiğiniz değil kendi seçtiği eşi sever yavru olanlar zaten 8-9 ayda kızışır yani negatif bi eşleşme yapmışsınız okuyun değerlendirin ama erkek kuşunuz uygun olan yöntem büyük olduğu için kendi eşini kendisi seçmesidir iyi beslemeler

pardon yanlış yazmışım aynı kafestede anlaşıyolar fakat yemek konusunda öyle değil maalesef maviş elime gelip yemek yerken limonda gelip yemek yiyor ama maviş ona kızıyor kakıyor kuşu sadece bu konuda anlaşamıyolar onun dışında normalde anlaşıyolar limonu alalı 1-2 ay falan oldu ama hala kuş bana alışamadı petshopa gittiğimde adam bana kuşlarla olmaya alışık dedi maviş tam tersi insanlarla olmaya alışık o da limonu elime alıştırdım geliyor korkmuyo benden artık ve hiç ötmüyo bişey yapmıyo sadece mavişle ilgileniyo o kadar ve ben kuşlarımı evde beslemiyorum annem izin vermediği için babamın işyerindeler bu yüzden herzaman gidemiyorum yarın size kuşlarımın fotoğrafını atarım.

pardon yanlış yazmışım aynı kafestede anlaşıyolar fakat yemek konusunda öyle değil maalesef maviş elime gelip yemek yerken limonda gelip yemek yiyor ama maviş ona kızıyor kakıyor kuşu sadece bu konuda anlaşamıyolar onun dışında normalde anlaşıyolar limonu alalı 1-2 ay falan oldu ama hala kuş bana alışamadı petshopa gittiğimde adam bana kuşlarla olmaya alışık dedi maviş tam tersi insanlarla olmaya alışık o da limonu elime alıştırdım geliyor korkmuyo benden artık ve hiç ötmüyo bişey yapmıyo sadece mavişle ilgileniyo o kadar ve ben kuşlarımı evde beslemiyorum annem izin vermediği için babamın işyerindeler bu yüzden herzaman gidemiyorum yarın size kuşlarımın fotoğrafını atarım.
şöyle ki demirhan bey,
çift kuşlar birbirlerine aşırı ilgi gösterir bu yüzden size ilgisinin azalması normaldir yemek konusunda da şunu bilmenizi isterim ki maviş ile aranızdaki bağ güzel ve sağlam olduğu için kuşunuz sizi kıskanıyor bu da normaldir siz mavişle uzun bir süredir arkadaşsınız aslında kuşunuz şuan sizi paylaşmak istemiyor bu süreçte sizden soğumaması için elinizden limonu beslemeyi biraz tergeyin maviş sizden soğumasın onları başbaşa bırakın rahatsız edilmeyecekleri bir yerde olsun birbirleriyle vakit geçirsinler

pardon yanlış yazmışım aynı kafestede anlaşıyolar fakat yemek konusunda öyle değil maalesef maviş elime gelip yemek yerken limonda gelip yemek yiyor ama maviş ona kızıyor kakıyor kuşu sadece bu konuda anlaşamıyolar onun dışında normalde anlaşıyolar limonu alalı 1-2 ay falan oldu ama hala kuş bana alışamadı petshopa gittiğimde adam bana kuşlarla olmaya alışık dedi maviş tam tersi insanlarla olmaya alışık o da limonu elime alıştırdım geliyor korkmuyo benden artık ve hiç ötmüyo bişey yapmıyo sadece mavişle ilgileniyo o kadar ve ben kuşlarımı evde beslemiyorum annem izin vermediği için babamın işyerindeler bu yüzden herzaman gidemiyorum yarın size kuşlarımın fotoğrafını atarım

Geri