Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum benden korkuyor

baranumutt

Yeni Üye
1 hafta önce muhabbet kuşumu aldım. 3.-4. günde bana güvenir gibi oldu. Yavaş yavaş güvenini kazanmaya başlıyordum odaya bırakıyordum bu sıralarda ama duvarlara çarpıyordu. Elimde tutarken uçmaya çalıştı ben de duvara çarpmasın diye avucumda tuttum gitmeye çalıştı falan. Korktu biraz ama canını acıtmak gibi amacım yoktu duvara çarpmasın diye tuttum kafese koyacaktım. O günden sonra elimi kafes içine soktuğumda elimden kaçıyor. Güvenini yeniden kazanabilir miyim? Çünkü çok istiyorum ama şimdi ona zarar vereceğimi düşünüyorsa nasıl olacak?

Alışır zamanla şuan en ufak bir hareketinizde sizden korkması normal birkaç hafta daha sabredip beklerseniz size alışacağını düşünüyorum tamamen. Bende şuan yeni bir kuş aldım benimki de 1haftalık bizde alışma sürecindeyiz şuan yavru olduğu için hem tam uçamıyor evi tanımadığı için duvarlara çarpıyor düzgün iniş yapamıyor konacak yer bulamıyor. O duvarlara çarptıkça benim içim gidiyor ama zamanla alışacak biliyorum önceki kuşumda bu süreçlerden geçmişti

Alışır zamanla şuan en ufak bir hareketinizde sizden korkması normal birkaç hafta daha sabredip beklerseniz size alışacağını düşünüyorum tamamen. Bende şuan yeni bir kuş aldım benimki de 1haftalık bizde alışma sürecindeyiz şuan yavru olduğu için hem tam uçamıyor evi tanımadığı için duvarlara çarpıyor düzgün iniş yapamıyor konacak yer bulamıyor. O duvarlara çarptıkça benim içim gidiyor ama zamanla alışacak biliyorum önceki kuşumda bu süreçlerden geçmişti
Evet biliyorum ama ilk günler bu kadar kaçmazken şimdi çok kaçıyor. Güvenini kaybettim benim hatam biliyorum. İyi bir başlangıç yapmadığımız için bana tam anlamıyla güvenir mi bilemiyorum.

Geri