Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bir haftadır hasta, ishali var.

ŞEYDA UZUNER

Yeni Üye
Muhabbet kuşum son bir haftadır halsiz ve ishal. Bugün veterinerden ishal ilacı aldım suluğuna koydum içmiyor. Elimle vermeye çalıştım kafasını yukarıya doğru kaldırıp tıksırıyor. Çok hareketli bir hayvandı bir haftadır kafesinden çıkmak bile istemiyor . Kafesteki yeminden de yememeye başladı elimle yem yediriyorum. Lütfen yardım edin sirkeli su da verdim. İshalinde bir gelişme yok. Ölecek diye çok korkuyorum. Bir de burnunda kuruma var mantar mı acaba? Bayramda kalabalık olduğu için ev yalnız da kalmasın diye koridora koydum kafesini cereyanda kalmış olabilir kuşum.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 48
Hayvancağız böyle halsiz halsiz hep uyuyor, eskiden hep öterdi sesinden geçilmezdi ev.Sürekli kabarıyor, nefes alışı da hızlandı.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 48
YouTube da tutuş tekniği ile gaga açtırma diye aratırsanız izleyip ilacı içirebilirsiniz. Hem ilacı içmesi hem de beslenmesi lazım. Gerekirse elle besleme maması alıp kendiniz besleyin. Hastalığı epeyce ilerlemiş sanırım

İzledim şimdi o tekniği deneyeceğim teşekkür ederim umarım iyi olur Limon.

Bioksal diye bir oral çözelti verdi kuşun şikayetlerini anlattığımda. Bugün onu suluğuna koydum şimdi damlalıkla da ağzına birkaç damla verdim. Suluğa 0,5 milim koy dedi bana.

Eğer sırf ilaçtan birkaç damla verirseniz çok gelir. Ilaçlı sudan ağzına damlatın. Kaliteli bir multivitamin tedarik edip tedavi sonrası hemen kullanmaya başlayın. Ayrıca probiyotik de kullanın. Her gün taban temizliği yapın. Kuş iyileşti diye ilacı kesmeyin, en az 5 gün kullanın (tavsiyem 7 gün) Tedavinin ortasında ve sonunda detaylı temizlik yapin

Suluğuna koydum ilacı zaten dediğiniz gibi o sudan içiriyorum direk ilaçtan vermedim. Multivitamini var sadece probiyotik yok onu da en kısa zamanda alacağım. İnşallah kuşum hemen iyi olur, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Multivitamin var diye güvenmeyin. Piyasadaki ürünlerin çoğu yetersiz. Eğer maddi imkanınız varsa Röhnfried ürünlerinden alın. Probiyotik için de Röhnfried Entrobac tavsiye ederim ancak tek kuş için bitiremezsiniz israf olur. Diazyme kullanabilirsiniz. Multivatimin için ise daha uygun olarak Hipraminchok tavsiye ederim. Piyasada kendisinden pahalı olan birçok üründen daha zengin içerikli ve başarılı bir üründür

Teşekkür ederim en kısa zamanda dediğiniz ürünleri de alacağım bir iyi olsun başka isteğim yok evdeki tek neşe kaynağım kendime kızıp duruyorum son günlerde bayram telaşından ilgisiz bıraktım üşüttü hasta oldu.

Muhabbet kuşum son bir haftadır halsiz ve ishal. Bugün veterinerden ishal ilacı aldım suluğuna koydum içmiyor. Elimle vermeye çalıştım kafasını yukarıya doğru kaldırıp tıksırıyor. Çok hareketli bir hayvandı bir haftadır kafesinden çıkmak bile istemiyor . Kafesteki yeminden de yememeye başladı elimle yem yediriyorum. Lütfen yardım edin sirkeli su da verdim. İshalinde bir gelişme yok. Ölecek diye çok korkuyorum. Bir de burnunda kuruma var mantar mı acaba? Bayramda kalabalık olduğu için ev yalnız da kalmasın diye koridora koydum kafesini cereyanda kalmış olabilir kuşum.

2 haftada 4 kuşum aynı bu şekilde öldü, elimden gelen tüm ilaç ve müdahaleleri yaptım olmadı, hatta evcil kuşum son ana kadar yem yedi su içti ama sabah ölmüştü... umarım siz başarılı olursunuz ama çok umutlanmayın derim...

Kafesini yemliğini suluğunu domestosla yıkadım her şeyini yeniledim. Kuşu da sirkeli suyla yıkadım bugün de probiyotik ve multivitamin alacağım. İnşallah toparlar kendini, sadece ilaçlı suyundan içiremiyorum yem falan elimde yediriyorum. Şu su meselesini halledemedim elime alıp içirmeye çalışıyorum ama sanki burnunu falan kaçıyor hayvan ondan sonra yarım saat kafasını yukarıda tutup tıksırıyor.

Geri