Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum boğuluyormuş kimi boğazına birşey takılmış gibi kusmaya çalışıyor

kbrckr388

Yeni Üye
Ne olur yardım edin.2 tane muhabbet kuşum var kuş kumu almıştım yeni grit taşı yazıyor üzerinde biraz iri taneli galiba o yaptı kuşum kusmaya çalışıyor kusamiyor diğer kusumda yedi onda öyle olmadı ne yapmam gerekir

Ne olur yardım edin.2 tane muhabbet kuşum var kuş kumu almıştım yeni grit taşı yazıyor üzerinde biraz iri taneli galiba o yaptı kuşum kusmaya çalışıyor kusamiyor diğer kusumda yedi onda öyle olmadı ne yapmam gerekir
Kuşun videosunu yükler misiniz?

Kuş kumu kimi bilgili üyelerimize göre gerekli iken kimilerine göre gereksiz olarak yorumlanabiliyor..Ben kullanmıyorum bir ara kulllandım sadece kum yemeye dadanmıştı o yüzden midesini kumla doldurmasını istemediğim için bıraktım.Kuşu gözlemleyin ek olarak istifra ya da kokulu kusmuk yapıyor mu takip edin.

Videosunu çekeceğim tekrar yaptığında birde dışkısından kireç gibi duvar boyasi gibi bisey yapiyor ishal degil de daha cok beyaz dışkı var

Cevapladiginiz icin teşekkür ederim oncelikle kuşlarıma 2 yıldır kuş kumu veriyorum bu kuşum daha öncede böyle kusuyor gibi oluyordu fakat uzun suredir yoktu yeni aldığım kum mu yapti bilmiyorum ama o gunden sonra basladi yediler baya çünkü diğerinde bi sıkıntı yok birde kuşlarım baya yaşlarını aldı

Kuş kumu kimi bilgili üyelerimize göre gerekli iken kimilerine göre gereksiz olarak yorumlanabiliyor..Ben kullanmıyorum bir ara kulllandım sadece kum yemeye dadanmıştı o yüzden midesini kumla doldurmasını istemediğim için bıraktım.Kuşu gözlemleyin ek olarak istifra ya da kokulu kusmuk yapıyor mu takip edin
Videosunu çekeceğim tekrar yaptığında birde dışkısından kireç gibi duvar boyasi gibi bisey yapiyor ishal degil de daha cok beyaz dışkı var cevabiniz icin teşekkür ederim

Videosunu çekeceğim tekrar yaptığında birde dışkısından kireç gibi duvar boyasi gibi bisey yapiyor ishal degil de daha cok beyaz dışkı var cevabiniz icin teşekkür ederim

Tüm süreci çekip pylaşırsanız daha faydalı olacaktır.Tabana tuvalet kağıdı koyup güncel dışkıda paylaşabilirsiniz.Geçmiş olsun.

Kuş kumunun bazıları sahil kumu oluyor. Böyle kumlar çok sağlıklı değil. Kuşlarda mide olmadığı için kile benzer kumlar sindirime yardımcı oluyor ancak fazla birikmesi taşlığın gereğinden çok dolmasına sebep olabiliyor.
-En iyisi mineral blok adıyla satılan ürünler.
-Beyaz dışkı için probiyotik verin.

Kuş kumunun bazıları sahil kumu oluyor. Böyle kumlar çok sağlıklı değil. Kuşlarda mide olmadığı için kile benzer kumlar sindirime yardımcı oluyor ancak fazla birikmesi taşlığın gereğinden çok dolmasına sebep olabiliyor.
-En iyisi mineral blok adıyla satılan ürünler.
-Beyaz dışkı için probiyotik verin.
Avisol verdim elimde o var bağırsak düzenleyici okadar tıkanıyor ki bazen ölecek sanıyorum kuş korkak birazda tutup bakamıyorum agzina

Avisol verdim elimde o var bağırsak düzenleyici okadar tıkanıyor ki bazen ölecek sanıyorum kuş korkak birazda tutup bakamıyorum agzina
Avisol çok etkili bir ürün değil. Avisol yerine 1 çay kaşığının 1/4'ü kadar tam dolu suluğa karıştırarak instant maya verebilirsiniz.

Elma ve elma sirkesi de sindirimi düzenler. Haftada 1 gün verebilirsiniz düzenli olarak.

Geri