Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Ceresinden Yaralandı Acil.

mhtr

Yeni Üye
Merhaba,
Bugün muhabbet kuşum uçarken kapıya sert bir şekilde çarptı ve yere düştü. Tutmaya çalıştığımda uçup kaçmaya devam etti. Uçuşunda sorun yoktu ve zar zor tuttum. Tuttuğunda ceresinden bir paçasının koptuğunu ve kanadığımj gördüm. Baya kan vardı. Kuş habire ceresini okşuyor. Kanama durmuş durumda. Yarası iyileşir mi eskisi gibi yenilenir mi ? Ne yapmalıyım ? Küçük kopan kısım yeniden çıkar mı ?

7qg40l.jpg

Gecmis olsun yem yiyebiliyor mu kantaron yagi iyi gelir yoksa vazelin vickhs de surebilirsiniz burun deliklerine kacmasin dikkat edin foto net olmadigi icin boyutunu anlayamadim insallah iyilesicektir

Veterinerin gormesi film cekilmesi iyi olur imkaniniz varsa zaman kaybetmeyin gecmis olsun

O0AmAD.jpg

veteriner bugün götüremem. Vazelin bildiğimiz vazelini sürmeliyim doğru değil mi ?

En iyi çektiğim
z35904.jpg

Son düzenleme:
yem daha yediremedik gözlüyoruz çünkü daha yeni gerçekleşti olay.

Zeytin yagi bile olur deliklere kacirmamaya calisin pamuk kulak copu vb ile surun bursey olmaz insallah duzelicek iyi gorunuyor sanki tuydeymis kusunuz

Merhaba,
Bugün muhabbet kuşum uçarken kapıya sert bir şekilde çarptı ve yere düştü. Tutmaya çalıştığımda uçup kaçmaya devam etti. Uçuşunda sorun yoktu ve zar zor tuttum. Tuttuğunda ceresinden bir paçasının koptuğunu ve kanadığımj gördüm. Baya kan vardı. Kuş habire ceresini okşuyor. Kanama durmuş durumda. Yarası iyileşir mi eskisi gibi yenilenir mi ? Ne yapmalıyım ? Küçük kopan kısım yeniden çıkar mı ?

Geçmiş olsun :( çok tatlı bir kuş yem yerine eğer varsa marul yedirin başını okşayın sabah uyanır uyanmaz yanında olun Youtube'dan felan kuş sesi dinletin müzik dinletin olduğu odadan çıkarın günlük havalandırın oda ılık hava olunca kuşu odaya geri getirin onu sürekli övün (tatlı kuş,güzel prensim,aslanım vb.) bu onu mutlu eder sizi hem sever hemde 2-3 haftaya iyileşir. Birde yüzüne pek dokunmayın

Geçmiş olsun :( çok tatlı bir kuş yem yerine eğer varsa marul yedirin başını okşayın sabah uyanır uyanmaz yanında olun Youtube'dan felan kuş sesi dinletin müzik dinletin olduğu odadan çıkarın günlük havalandırın oda ılık hava olunca kuşu odaya geri getirin onu sürekli övün (tatlı kuş,güzel prensim,aslanım vb.) bu onu mutlu eder sizi hem sever hemde 2-3 haftaya iyileşir. Birde yüzüne pek dokunmayın
Yorumun için teşekkür ederim dediklerini uygulayacağım şuan uyuyor.