Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ele geliyor yinede çok korkuyor

Duhan Orhan

Yeni Üye
Merhabalar 6 ay önce bahçemize muhabbet kuşu kondu bizde ölmesin diye sahiplendik yaklaşık 1 aylıktı ama çok iyi uçuyordu 3 gün boyunca ortama alışmasını bekledik zaten ele geliyordu ve hiç gaglamıyordu hergün kuş ile zaman geçirmeme reğmen hala korkuyor öncesinde omzumuzda bir müddet duruyordu ama şimdi elime zar zor geliyor omzuma aldigim zamanda direk kaçıyor sanki gün geçtikçe güven kaybediyor gibi hissediyorum nasıl güvenini kazanabilirim? Şuan yaklaşık 7 aylık elden kaçmıyor ama kendini sevdirtmiyor. Cinsi erkek ama türünü bilmiyorum onu da söylerseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20210306_134005.jpg
    IMG_20210306_134005.jpg
    967.7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20210306_153129.jpg
    IMG_20210306_153129.jpg
    944 KB · Görüntüleme: 13
Elinize karşı fobisi oluşmuş olabilir eldiven ile deneyiniz

Bu arada telefondan muhabbet kuşu sesi açtığım için açmasamda telefonu görünce rahatça üstümde geziyor sevebiliyorum ve telefonu gagalıyor onu haricinde benden tedirgin olmasına rağmen elimi gagaladiginda nazikçe yapıyor hiç acıtmıyor ama yinede korkuyor neden korktuğunu anlamıyorum

Bu arada telefondan muhabbet kuşu sesi açtığım için açmasamda telefonu görünce rahatça üstümde geziyor sevebiliyorum ve telefonu gagalıyor onu haricinde benden tedirgin olmasına rağmen elimi gagaladiginda nazikçe yapıyor hiç acıtmıyor ama yinede korkuyor neden korktuğunu anlamıyorum
Elinizle dal darı verin

Elinizde sevdiği yemleri verebilirsiniz türü içinde yerli gözüküyor

Her muhabbet kuşunun karakteri farklı..Haydarda öyle 2,5 yıldır bizimke ele avuca gelmeyen bir kuş..Fazlada üstüne düşmemek lazım diye düşünüyorum.

Teşekkürler tavsiyeleriniz için onu korkutmadan yemek vererek alıştırmaya çalışacağım

Geri