Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum elimden yiyor sevdiriyor ama gelmiyor

Sinbat

Yeni Üye
2 hafta önce aldığım muhabbet kuşum (erkek dediler ama bilmiyorum) elime alınca sevdiriyor elimden yem yiyor ama yine kaçıp kafesinin üzerine konuyor ve kendisi asla yanıma gelmiyor veya elimde yem yoksa yine kaçıyor. Ne yapmalıyım?

2 hafta önce aldığım muhabbet kuşum (erkek dediler ama bilmiyorum) elime alınca sevdiriyor elimden yem yiyor ama yine kaçıp kafesinin üzerine konuyor ve kendisi asla yanıma gelmiyor veya elimde yem yoksa yine kaçıyor. Ne yapmalıyım?
Kuşun kafesini atar mısınız?sabırlı olun.zamanla alışır.

Sabırla ilgilenmeye devam edin. Zamanla musallat olacak şekilde alışacaktır size. Benim erkek kuşum sürekli tepemde.

Hep böyle asla gelmiyor kendim elimi uzatınca bile biraz kaçıp son çare olarak geliyor

Ekli dosyalar

• 2EA30DE3-35C0-49C7-818E-F574A041E825.jpeg
    2EA30DE3-35C0-49C7-818E-F574A041E825.jpeg
    413.9 KB · Görüntüleme: 39
Ben kuşumu perdenin arasında alıştırdım kendime tavsiye ederim. Perdenin arkasına geçin ve kuşunuzu salın. Kaçacak yer olmadığı için sürekli size gelecektir.

Be
Merhaba Öncelikle;

Kesinlikle rahat olun, gelecek :) Benim de kuşum 2 haftadır uzaktan gelmeye başladı, öncesinde 40 günlük bir uğraşım var. Her geçen gün yok bu gelmeyecek galiba diyordum. Şimdi koynumda uyuyor kendisi gelip. Nasıl yaptın diye sorarsan. Kendim yemek yerken ilgisini çekmeyi başardım. Kafesi beni görecek bir yerde tutuyorum. Her yemek yediğimde ilgisi bana kayıyor. Yemeği tatmak için geliyor derken öyle öyle bana gelmeye alıştı. Yediğim şeyi tatması için elime çıkmasını mecbur kılacak konumlarda tutum. O şekilde elime alıştı kendisi gelmeye. Siz akışına bırakın o zaten alışacak :) Sadece korkutmayın yeter

Geri