Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum elime geliyor fakat kafesten çıkmak istemiyor

mehmet7han

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar muhabbet kuşum kafese parmağımı soktuğumda eğer ayak hizasının üstünde sokarsam ısırıyor. bende yerden yavaş uzatıyorum parmağımı hemen çıkmasada biraz ittirince mecbur kalmış gibi hissedip parmağıma çıkıyor. daha sonra ise parmağımda alıp koltuğa vs bir yere oturdugumda direk uçup kafese geri gidiyor. nasıl alıştırabilirim. bu sabah elimden yem de yedi ilk defa ama şu an mümkünatı yok avucuma gelip yem yemiyor.sadece parmağımın ucuna yem koyup uzatıyorum ozaman yiyor. alıştırmanın yolları neler paylaşırsanız cok sevınırım

1 hafta çok yeni bir zaman dilimi. Sabredin. Zamanla olacak her şey.

1 hafta çok yeni bir zaman dilimi. Sabredin. Zamanla olacak her şey.
kafesten çıkardığım zaman 20 saniye sonra sağa sola aranmaya başlıyor nereye uçabilirim diye uçtukran sonra girtiği yerden alıyorum tekrar uçuyor. Geri parmağımla alıyorum. Böyle yaparak yanlışmı yapiyorum sürekli tekrar yapmak ısrar etmek kuşu, uzaklaştırımı benden?.

kafesten çıkardığım zaman 20 saniye sonra sağa sola aranmaya başlıyor nereye uçabilirim diye uçtukran sonra girtiği yerden alıyorum tekrar uçuyor. Geri parmağımla alıyorum. Böyle yaparak yanlışmı yapiyorum sürekli tekrar yapmak ısrar etmek kuşu, uzaklaştırımı benden?.
Ben aynı şekilde alıştırdım 15 gün boyunca gitti başka yerlere elime alışıktı alınca birşey yapmıyordunbıkmadan aldık sonunda öğrendi yanıma uçmayı :) bide yanımdayken sakin sakin konuşuyordum

Ben aynı şekilde alıştırdım 15 gün boyunca gitti başka yerlere elime alışıktı alınca birşey yapmıyordunbıkmadan aldık sonunda öğrendi yanıma uçmayı :) bide yanımdayken sakin sakin konuşuyordum
Yanına uçmayı nasıl öğrettin. Kendisimi gelmeye başladı

Uzaklaştırmaz merak etmeyin.

Geri