Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum eskisi gibi değil

Kerem6410

Yeni Üye
Merhaba elime gelen benimle konuşan oyun oynayan hatta salondan çıkarken arkamdan uçup omzuma konan muhabbet kuşum elime gelmez zorla alınca da yüzüme bakmaz oldu bana gelince ya kaşınıyor yada uyuyor yaklaşık 1 ay önce bağlarını yavaş yavaş koparıp kardeşimle daha çok oyanamaya başladı artık benle kur yapmıyor onu görünce direk elimden gidiyordu artık benle olan herşeyi kesti yanlış bir şey mi yaptım bilmiyorum bu neden olmuş olabilir

Merhaba elime gelen benimle konuşan oyun oynayan hatta salondan çıkarken arkamdan uçup omzuma konan muhabbet kuşum elime gelmez zorla alınca da yüzüme bakmaz oldu bana gelince ya kaşınıyor yada uyuyor yaklaşık 1 ay önce bağlarını yavaş yavaş koparıp kardeşimle daha çok oyanamaya başladı artık benle kur yapmıyor onu görünce direk elimden gidiyordu artık benle olan herşeyi kesti yanlış bir şey mi yaptım bilmiyorum bu neden olmuş olabilir
Merhabalar bunun bir çok nedeni olabilir. Kuşunuz tüy dökme döneminde olabilir ya da kardeşinizle oynadıktan sonra yorgun düşüp sizle de oynuyor olabilir. Benim kuşum da genelde benimle oynayıp diğer aile üyelerini ısırıyor. Elinizle yem, meyve vs vererek eski bağınızı kurabilirsiniz belki

Kuşu size gelmesi için zorlamayın.Kardeşiniz kuşla sizden daha fazla zaman geçiriyorsa ve daha sakin davranıyorsa onunla ilgilenmesi normal.Bazen kuşlar ev ahalisinden birini daha çok seviyor.Yapacak bir şey yok sevgi bu.

Geri