Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum evcil ama ele gelmiyor

S

Serkan Gür

Guest
Birkaç gün önce evcil bir muhabbet kuşu aldık. Elden ve insanlardan korkmuyor, ama yine de biraz irkiliyor yaklaşınca. Sorun şu ki parmağımıza alamıyoruz ve zorla alınca da hemen inip eski yerine geçiyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltilebilir?

Kafes içine elinizi koyun yem de koyun elinize. 1-2 hafta bu şekilde her gün 25-30 dakika en az ilgilenirseniz yavaş yavaş ele alışacaktır. Zamanla eliniz ile dışarı çıkartın. Direk çıkmasın. Ele gelince dışarı çıkacağını bilsin.

Birkaç gün önce evcil bir muhabbet kuşu aldık. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltilebilir?

Serkan bey sizde takdir edersinizki bu iş sabır işi birkaçgünde hayvan alışabilecekmi yeni yerine , yeni ailesi nasıllar kendine gelmeden ortamda kendini güvende hissetmeden size çabuck yakın durmasını beklemeyin

Daha önce yem vermeyi denemiştim ama pek oralı olmadı, neyse tavsiyeniz için sağolun deneyeceğim.

Serkan bey sizde takdir edersinizki bu iş sabır işi birkaçgünde hayvan alışabilecekmi yeni yerine , yeni ailesi nasıllar kendine gelmeden ortamda kendini güvende hissetmeden size çabuck yakın durmasını beklemeyin

Satıcı 3 gün içinde size alışacak demişti yoksa tabi bizde biliyoruz alışması için zaman gerektiğini :) Baktım 5 gün oldu hala bir değişme yoktur ben de bu konuyu açtım.

Satıcı 3 gün içinde size alışacak demişti yoksa tabi bizde biliyoruz alışması için zaman gerektiğini :) Baktım 5 gün oldu hala bir değişme yoktur ben de bu konuyu açtım.

3 gün mü :) bir daha o petshopa gitmeyin :) benim kuşum 3. Haftadan itibaren bana güven duymaya başladı. Sabretmek önemli. Her mubişin karakteri farklıdır.

ilk 20 gün kafesten çıkarmayın.. KAfeste eğitim verin.. SAkin ve sabırlı olun.. Kuşla konusun onunla ilgilenin.. Zorlamayın onu.. Elinize yem alın elinize gelmesini saglayın.. Şu aralar irkilmesi normal.. Yavaş yavaş size alısacaktır..

Burda ben size gün değil direk ay vereceğim.İlk 1 ay kafesten çıkarmayın kafes eğitimini tamamlayın,elinize alışsın kafese elinizi sokun oynayın falan sonra çıkarırsınız

ben kuşu 13 günde alıştırdım hergün elime aldım sevdim geri koydum sonra kendiliğnden alıştı

ilk 20 gün kafesten çıkarmayın.. KAfeste eğitim verin.. SAkin ve sabırlı olun.. Kuşla konusun onunla ilgilenin.. Zorlamayın onu.. Elinize yem alın elinize gelmesini saglayın.. Şu aralar irkilmesi normal.. Yavaş yavaş size alısacaktır..

Arkadaşımız kuşu aldığında ele alışkan evcil bir kuş demiş satan vatandaş bunu göz önünde bulundurmak gerek madem önceden ele alışkın evcil bir kuş ise en geç 1 hafta içersinde düzgün bir yaklaşımla frekans kurduğunuzda size alışacaktır

tabi bizler görmeden birebirde olmadığımız için sadece yorumla öneriyle yardımcı olabiliriz sizin gözlemlerinizin çok iyi olması gerekli

İyi forumlar...

Geri