Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Görmemeye Başladı

yasemin.karasoglu

Yeni Üye
Merhabalar. 6-7 ay önce bir muhabbet kuşu aldı annem. Başlarda görmesinde problem yoktu. Evin içinde koşarak oyun oynayabiliyorduk. Yaklaşık 1.5 ay önce en uzun kuyruğunu kopardı ve ondan sonra depresyona girdi sanırım. Hiçbir şekilde bizimle iletişime geçmiyordu. Kuyruğu koptuğundan mı bilmiyorum, dengesini kaybedip sürekli düşmeye başladı. Tüneğinden düştü, koltuktan düştü, hep bir yerlerden düşmeye başladı. Kanatlarını çırpıyor ama uçamıyor, kendini atıyor. Sırt üstü düşmesi çok fazla olmaya başladı. 1 aydır da görmediğini düşünüyorum. Gündüzleri elimi biraz daha rahat görüyor ama akşamları hiçbir şekilde dokunmadan tepki vermiyor. Veterinere götürdüm 3 gün kullanmalık B vitamini verdi ama bir işe yaramadı. Geçen gün kuşçuya götürdüm,halsizliği var dedi. 2-3 saatte bir elime alıp suluğundan su içirmemi söyledi. Geçici bir körlük mü yaşıyor? Daha iyi görmesi için bir tavsiyeniz var mı?
Screenshot_2020-05-29-23-56-02-005_com.miui.gallery.jpg
Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-30-01-55-45-081_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-30-01-55-45-081_com.miui.gallery.jpg
    818.7 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_2020-05-30-01-55-50-149_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-30-01-55-50-149_com.miui.gallery.jpg
    930.6 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_2020-05-30-01-58-56-002_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-30-01-58-56-002_com.miui.gallery.jpg
    929.3 KB · Görüntüleme: 61
Kuşun kuyruk tüyü var ile yok arası uçarken denge sorunu yaşamasının temel sebebi bu olabilir, kanat tüylerinde emin olamadım kanat içi fotoğrafı atabilirseniz bakalım.
Sabah evdekilerin yardımıyla çekip atacağım. Tek başıma incitmekten korkuyorum. Teşekkür ederim, hayırlı geceler ☘️☘️

Eğer görme kaybından eminseniz A vitamini desteği yapın bol bol. Hem hazır vitaminleri suyuna ekleyin hemde havuç yedirin. Vitamin olarak kaliteli bir multivitamin kullanın. Hem A vitamini hemde B vitamini desteği sağlamış olursunuz ve diğer vitaminlerde iyi gelir... Özellikle A ve B vitaminine ihtiyacı var kuşun...

Eğer görme kaybından eminseniz A vitamini desteği yapın bol bol. Hem hazır vitaminleri suyuna ekleyin hemde havuç yedirin. Vitamin olarak kaliteli bir multivitamin kullanın. Hem A vitamini hemde B vitamini desteği sağlamış olursunuz ve diğer vitaminlerde iyi gelir... Özellikle A ve B vitaminine ihtiyacı var kuşun...
Gündüzleri bir sıkıntısı varmış gibi durmuyor. Akşam olunca görmemeye başlıyor. Tüneğinde hiç hareket etmiyor. Yem yemek veya su içmek için bile kıpırdaması çok nadiren oluyor.

Gündüzleri bir sıkıntısı varmış gibi durmuyor. Akşam olunca görmemeye başlıyor. Tüneğinde hiç hareket etmiyor. Yem yemek veya su içmek için bile kıpırdaması çok nadiren oluyor.

Anladım görme kaybı olabilir. Dediğim gibi A vitamini takviyesi yapın mutlaka. B vitaminide kullanın kuyruğunun uzaması için...

Geri