Karadeniz Pet

muhabbet kuşum gözlerini kaşıyor, gözlerinin etrafındaki tüyler döküldü =(

gökçen

Yeni Üye
Merhaba,
muhabbet kuşum gözlerini bir yerlere sürerek veya ayakları ile sürekli kaşıyor. Gözlerinin etrafındaki tüyler dökülmeye başladı çıkmıyor. neo kort damla , crystalin animal healts drop, terramicyn göz kremi, gentagut damla kullandım düzelmedi. en son geçen hafta cuma veteriner vet peace balancer solution diye bi sıvı verdi. ilaç değil doğal dedi. sabah akşam göz çevresi ıslanacak şekilde damlat dedi. biraz azaldı kaşınma ama hala devam ediyor lütfen yardım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-12-18 at 16.49.47.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-18 at 16.49.47.jpeg
    180.3 KB · Görüntüleme: 120
  • WhatsApp Image 2019-12-18 at 16.50.23.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-18 at 16.50.23.jpeg
    193 KB · Görüntüleme: 119
Merhaba,
muhabbet kuşum gözlerini bir yerlere sürerek veya ayakları ile sürekli kaşıyor. Gözlerinin etrafındaki tüyler dökülmeye başladı çıkmıyor. neo kort damla , crystalin animal healts drop, terramicyn göz kremi, gentagut damla kullandım düzelmedi. en son geçen hafta cuma veteriner vet peace balancer solution diye bi sıvı verdi. ilaç değil doğal dedi. sabah akşam göz çevresi ıslanacak şekilde damlat dedi. biraz azaldı kaşınma ama hala devam ediyor lütfen yardım
Geçmiş olsun 1 aydan fazladır uğraştığım illet hastalık erken tedaviye başlamaz iseniz göz altında bir şişlik oluşacak gentagut ile geçmedi ise solunum yolu rahatsızlığı olabilir bende ki de böyle başlamış idi monodoks kapsül ve fucidin krem kullanıyorum şu an şişlik iniyor gibi ama bakalım yarın monodoks a 3 gün ara vereceğim 3 gün vitamin kullanacağım inme görülmez ise monodoks a devam Bi 3 gün daha bu şekilde devam edeceğim teramisin ve benzeri kremler bu hastalığa yarardan çok zarar sağlıyor bilginiz olsun antibakteriyel degil direk antibiyotik pomad kullanınız kafes tellerine gözünü sürttugu için bakteriyi tekrar gözüne aliyor sürekli kafes tellerini temizleyin ben beyaz sirke ve elma sirkesi karıştırarak kafes tellerini 2 günde bir temizliyorum kafes temizliği de önemli

Ben bı dişi kuş aldım kuşçu da hastalığı kapmış bu bişey değil gözleri balon gibiydi durmadan surtunuyordu. Teramcyn ve göz damlası aldım 3 gün gözüne yavaşça sürdüm şimdi çok sağlıklı göz şişliği indi ve tüylendi tekrar.

Ben bı dişi kuş aldım kuşçu da hastalığı kapmış bu bişey değil gözleri balon gibiydi durmadan surtunuyordu. Teramcyn ve göz damlası aldım 3 gün gözüne yavaşça sürdüm şimdi çok sağlıklı göz şişliği indi ve tüylendi tekrar.
Teramicyn göz enfeksiyonu ise gecirebiliyor ama dediğim hastalık sa (ornithosis) ise teramicyn ile gram tedavi olmaz cunki teramicyn antibiyotik değil antibakteriyel dır önce hastalığı net teşhis etmek gerekir

yani bana öneriniz nedir onu anlayamadım ? kafesini her hafta mantar şampuanı ile sıcak su ile iyice yıkayıp kurutuyorum. her gün altını temizliyorum. ama gözlerinde sürekli kaşıntı var ne kullanmalıyım

yani bana öneriniz nedir onu anlayamadım ? kafesini her hafta mantar şampuanı ile sıcak su ile iyice yıkayıp kurutuyorum. her gün altını temizliyorum. ama gözlerinde sürekli kaşıntı var ne kullanmalıyım
Benim kullandığım kremi göz bu şekilde iken kullanmanız sakıncalı olur göz içi ne temas edebilir tobrased damla kullanınız daha fazla tüyler dökülüp iltihaplanmaya başlar ise antibiyotige geçersiniz şu an ki durumuna en müsait damla tobrased gentagut dan daha iyi antibiyotikli göz içine 1 sabah 1 akşam damlatın

aldım bugün tobrased tamamdır. sabah ve akşam 1 er damla damlatacağım. çok teşekkür ederim inşallah düzelir oğlum. cevap verdiğiniz için çok sağ olun

aldım bugün tobrased tamamdır. sabah ve akşam 1 er damla damlatacağım. çok teşekkür ederim inşallah düzelir oğlum. cevap verdiğiniz için çok sağ olun
Rica ederim belki basit bir göz enfeksiyonu dur damla ile geçer hiç bir sebep yokken antibiyotik vermek de zarar verir damla ile şimdilik düzenli kullanın 5 gün şayet tüyleri dökmeye devam ederse problem gözde değil demek dır içeriden gelen bir hastalık var demek dir ozaman bakarız duruma göre

tamam teşekkür ederim kullanayım 5 gün bakalım inşallah iyileşir artık.

Geri