Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hakkında sorum

B

behcetik

Guest
kuşum bana bayağı alıştı yavaş hareketlerle gövdesini sevdiriyor bile ama ele çıkmayı bilmiyor korkmadığı halde elimden çıkmıyor bayağı ayaklarının üstüne doğru bastırdım geri atıyor kendini hatta artık korkmaya başladı elimden alalı da 3 hafta oldu vakit geçmeden alışsa diyorum

cevalar için şimdiden teşekkürler :D

zamanla alışır daha sabırla ilgilenmeniz gerekiyor

zamanla alışır daha sabırla ilgilenmeniz gerekiyor

Peki ne yapmam gerek elimi ayaklarının altına koymaya çalışıyım mı yoksa sevmeye devam mi ediyim yavaş yavaş çünkü elime gelicek gibi değil bir De bıraktığımda hep yüksek yerlere konuyor ben indirmekten o konmaktan bıkmadı

Sent from my iPhone using Tapatalk

kafeste tünekten elinizin üstüne çıkartmaya çalışın öyle daha kolay alışır

Elinizi ayaklarına dokundurmayın öyle gelmez parmağınızı göğsüne dayayın hafif ittirin o parmağınıza çıkar

kafeste tünekten elinizin üstüne çıkartmaya çalışın öyle daha kolay alışır

Elinizi ayaklarına dokundurmayın öyle gelmez parmağınızı göğsüne dayayın hafif ittirin o parmağınıza çıkar

çok denedim ama yok nedenini bilemiyorum göğsünü severken bastırıyorum kenara kaçıyor atlıyor falan çıkmıyor parmağa acaba tünekleri çıkarıp öyle mi denesem

Bencede en mantıktısı kuş tünekteyken kısık sesle konuşun onunla ve parmağınızı hafifçe göğsüne doğru yaklaştırın zaten parmağınıza çıkar ani hareketlerden ve avucunuza almaktan sakının.. çok sabırlı olmanız gerekiyor ve bu dediğimi bir kaç gün sabırla tekrar ederseniz kuşun güvenini kazanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bencede en mantıktısı kuş tünekteyken kısık sesle konuşun onunla ve parmağınızı hafifçe göğsüne doğru yaklaştırın zaten parmağınıza çıkar ani hareketlerden ve avucunuza almaktan sakının.. çok sabırlı olmanız gerekiyor ve bu dediğimi bir kaç gün sabırla tekrar ederseniz kuşun güvenini kazanabilirsiniz.

İşte o çare yapmıyor bin kere denedim belkş de yok çok zor durumlarda çıkıyor oda atlıyor hemen

Sent from my iPhone using Tapatalk

kuşunuzu fazla sitrese sokmadan ara ara deneyin zamanla alışacaktır

Yani dediğim gibi tek yapman gereken sabretmek onunla bol bol konuş olmadı kafesin dışından elini tanıtmaya çalış, elini kafesin içinde soktuğunda ise ani hareketler yapma bırak kuş iyice tanısın elini ve zarar gelmeyeceğini anlasın, belki günler sürer ama emin ol sabredersen başarırsın.

kardeş bnm kuşda bi ara öyleydi ön iki parmağını (tünekteyken) parmağımı üzerine kondurdum sonra kaldırdım böyle 20-30 kez yaptım sonra göbeğine ittirince çıkmaya başladı

kuşu elinize alıştırmak isterken kendinizden korkmasını sağlayabilirsiniz biraz daha sakin :)

Geri